28. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası

Haber Tarihi : 01.11.2017 22:26:36 Muğla'nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen organizasyon kapsamında düzenlenen yelkenli yat yarışlarının üçüncü gününde 5 ve 6. etaplar tamamlandı
A +   A -

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 28. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası kapsamında düzenlenen yelkenli yat yarışlarının üçüncü gününde, 5 ve 6. etaplar tamamlandı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MİYC) tarafından Marmaris Körfezi ve açık denizde gerçekleştirilen üçüncü gün yarışlarında 13 ülkeden 114 yelkenli yat ile bin 50 sporcu yelken açtı.

Beş gün sürecek yarışların Marmaris Körfezi etabında yelkenli yatlar renkli görüntüler oluştu. Sahilde ve yat limanında yürüyüşe çıkan vatandaşlar ve turistler, yelkenli yatların yarışlarını ilgiyle takip etti.

Yelkenli yatların iki ayrı grup ve 10 sınıfta mücadele ettiği yarışlarda dereceye girenlere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Yarışların 5 ve 6. etaplarında ilk sırayı alan yelkencilerin Rus ağırlıklı olması dikkati çekti.

Organizasyon, yarın açık denizde yapılacak 7. etap yarışıyla devam edecek.

28. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası, 3 Kasım Cuma günü yapılacak klasik etap yarışlarıyla sona erecek

Organizasyonda bugün yapılan yarışlarda sınıflarında ilk sırayı elde eden yatlar ve sahipleri şöyle:

5. etap:

CC1 Division: Antares-Viacheslav Frolov (Rusya)

CC2 Division: Hide Away-Yuri Firsov (Rusya)

CC3 Division: Yüksel D2-Fedor Druzhinin (Rusya)

CP1 Division: Grey Goose-Viacheslav Ermolenko (Rusya)

CP2 Division: Mad Toro-Denis Aksenov (Rusya)

IRC1 Division: Anything/Dere Construction-Kaan Özgenenç (Türkiye)

IRC2 Division: St. Anna-Kadetov Mikhail (Rusya)

IRC3 Division: Karavida/Cheese Saliling-Alp Doğuoğlu (Türkiye)

IRC4 Division: MX-Pinigin Maxim (Rusya)

IRC5 Division: Clavella-Leo Kolff (Hollanda)

6. etap:

CC1 Division: Antares-Viacheslav Frolov (Rusya)

CC2 Division: Loreley-Kirill Yasinovskiy (Rusya)

CC3 Division: Yüksel D2-Fedor Druzhinin (Rusya)

CP1 Division: Grey Goose-Viacheslav Ermolenko (Rusya)

CP2 Division: Mad Toro-Denis Aksenov (Rusya)

IRC1 Division: Anything/Dere Construction-Kaan Özgenenç (Türkiye)

IRC2 Division: Extreme Ways-Andrew Holdsworth (ABD)

IRC3 Division: Karavida/Cheese Saliling-Alp Doğuoğlu (Türkiye)

IRC4 Division: İskorpit-Sergey Golofast (Rusya)

IRC5 Division: Clavella-Leo Kolff (Hollanda)


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !