Adana Ve Gaziantepli Acente Temsilcilerine Muğla Tanıtıldı

Haber Tarihi : 18.02.2018 15:11:27 AnadoluJet tarafından Dalaman-Ankara seferlerinin haftada 7 güne çıkarılmasının ardından Muğla’ya gelen Adana ve Gaziantep acente temsilcileri Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan ve Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ile buluştu.
A +   A -

Dalyan Mahallesinde, bir restoranda gerçekleştirilen toplantıda Kaymakam Erdoğan, Başkan Karaçelik ve acente temsilcileri bölgede yapılabilecek turizm faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gaziantep acente temsilcilerinin yanlarında getirdikleri Antep baklavasını konuklara ikram etmesi geceye renk kattı.

Ortaca, Marmaris, Fethiye Belediyeleri, AnadoluJet, DLM turizm ve YDA Dalaman Havalimanı katkılarıyla bölgeye gelen 13 acente temsilcisi 4 gün süresince Ortaca, Dalyan, Köyceğiz, Marmaris’in doğal ve tarihi güzellilerini görme fırsatı yakaladı.

Turizmi 12 aya yayabilmek ve iç turizmi canlandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yaptıklarını dile getiren Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik; "Adana ve Gaziantep’ten acente temsilcilerini bölgemize davet ettik. Tanıtım için yıl boyunca yaptığımız etkinliklerin yanı sıra acente temsilcilerine yöremizin güzelliklerini tanıtmayı istiyoruz" diye konuştu.

Acentelerin Marmaris, Ortaca ve Köyceğiz bölgesini tanıma fırsatı yakaladığını belirten Başkan Karaçelik, "Daha önce Karadenizli acente temsilcilerini bölgemizde misafir etmiştik. Bu tarz çalışmaların yöremizin tanıtımı açısından başarılı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Acente temsilcilerine bölge hakkında bilgiler veren turizmci Ali Mürşit Yağmur; “Anadolujet’in seferleri ile bütün Türkiye’den uçaklar Ankara aktarmalı Dalaman’a ulaşabiliyorlar. Bizde iç turizm amacıyla Karadenizli acentelerin ardından Adana ve Gaziantep’teki acente temsilcilerine bölgeyi tanıttık” şeklinde konuştu.

- “Direk uçuş çok önemli”

Gaziantep’te tur acentesi işleten ve TÜRSAB temsilciliği yapan Hasibe Sözmen ise şunları söyledi; ”Bölgeyi çok beğendim. Bölgemizden misafir getirebilmek için direk uçak önemli, kış sezonunda misafir getirebilmek için kış aylarında da etkinlik olması lazım. Bölgede kültür turizmine yönelik iyileştirmelerin gerekli olduğunu gördüm. Bölgenin doğal güzelliklerini çok beğendim.”

Yemeğe, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Mehmet Çobanoğlu, Anadolu Jet Pazarlama ve Satış Koordinatörü Demokan Murat Öktem, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur, turizmci Ali Mürşit Yağmur ve acente temsilcileri katıldı.

Tanıtım gezisinin, Fethiye ile devam edeceği öğrenildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !