AK Parti Heyeti Denizcileri Dinledi

Haber Tarihi : 09.04.2018 15:49:26 AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve beraberindeki heyet, Deniz Ticaret Odası (DTO) Marmaris Şubesinde su sporları ve günübirlik tur düzenleyen teknelerin temsilcileriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
A +   A -

DTO Marmaris Şubesinde gerçekleşen toplantıda, denizciler turizm sezonu öncesinde sorunlarını ve taleplerini Muğla Muğla İl Başkanı Kadem Mete, İlçe Başkanı Osman Ülgen ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Toplantıda konuşan Muğla gündeminde olan imar konusundaki değişikliğe denizcilerin sahip çıkmasını istedi.

Korunan alanların denizlerden ekmek yiyen denizcilere yaradığına işaret eden Mete, "Gökova Körfezi ve Marmaris’in bazı noktalarında korunan 36 bin hektar alan, 41 bin hektara çıktı. İnşaat yasağı getirildi. Bu en çok denizcileri sevindirmeli. Mavi tur, denizde turizm yapan denizcilerimiz bu duruma sahip çıkmalı. Yalan yanlış bilgilere pirim vermemeli. Bakanlığın bu düzenlemesine denizcilerimiz sahip çıkmalı. Koylarımız, denizlerimiz bu düzenleme ile korunuyor." diye konuştu.

DTO Marmaris Şubesi Başkanı Halil Bağlı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sadece oda üyeleri için değil denizcilik sektörünün sorunları ile ilgileneceklerini belirten Bağlı, şunları söyledi:

"Odamız üyelerinin haricinde sektörün içindeki tüm denizcilerin sorunlarının takipçisiyiz. Onların sorunlarını ve dertlerini sizlerle paylaşacağız. Birkaç sorunumuz var sizlerden bunların çözümü için destek bekliyoruz."