AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı

Haber Tarihi : 06.11.2016 19:17:55 AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk: 'Biz ülkemiz millileşsin, ülkemizle beraber milletimizin istekleri ön planda olsun dedikçe birileri hep köstek olmaya çalıştı'.
A +   A -

Muğla Muğla İl Başkanlığı Danışma Kurulu toplantısı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatının ocak ayı sonuna doğru tamamlanacağını ifade ederek, 'Muğla'da sağlık, eğitim, spor ve birçok alanda çok önemli yatırımlar yaptık ancak biz bunların tanıtımını yapamadık. Yaptığımız yatırımlara bile başkaları sahip çıkmaya başladı. İlçelerimizdeki tüm hastaneleri neredeyse yeniledik. Gençlerimiz için spor salonları yaptık. Yollar yaptık.' diye konuştu.

- 'Referanduma hazır olun'

Muğla İl Başkanı Kadem Mete de Türkiye'nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini ifade ederek, parti teşkilatının her zaman hazır olmasını istedi.

Türkiye gündeminde başkanlık konusu olduğunu hatırlatan Mete, 'Bununla ilgili yakında önümüze çıkacak bir referandum takvimi var. Bu referandum takvimine sınırda eli tetikte nöbet bekleyen askerimin düşman saldırısına hazırlıklı olduğu kadar teşkilatlar olarak hazırlıklı olmamız lazım.' dedi.

Mete, Muğla yerelinde seçmenin Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili halktan çok ciddi eleştiriler aldıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

'Halk, 'Bunlara bu yetkiyi siz verdiniz, bunlar bizi eziyor, haklarımızı elimizden alıyor, devletin verdiği gücü kötü kullanıyor.' diyor. Büyükşehir Yasası sadece Muğla iline ait bir yasa değil. Türkiye’nin bütün büyükşehirlerinde uygulanan bir yasadır. CHP'li belediye başkanları dahi Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan şikayet ediyor ise burada yasada bir yanlışlık yok, uygulamada bir yanlışlık var. Eğer siz ilçelerdeki otoparkları, iskeleleri, limanları ilçe belediyeleri ile bir protokol yaparak, oradan bazı kazanımlar elde ederek, onlarla anlaşma yapma hakkı ve yetkiniz varken, 'Hepsini Büyükşehir'de toplayacağım, ilçe belediyelere hiçbir şey bırakmayacağım' şeklinde bir hareket içindeyseniz bu sizin bir tercihinizdir. Burada yasayı değil, onu uygulayana dikkat etmek lazım.'

Toplantıda, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gültekin Akça da çalışmalar hakkında sunum yaptı.