AK Pati İlçe Başkanı Osman Ülgen Açıklaması

Haber Tarihi : 26.06.2018 17:55:43 'CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün 24 Haziran seçimlerinde kamerayla sandık alanına yaptığı baskınla provokatörlük yapmaya devam ettiğini üzülerek görüyoruz'.
A +   A -

Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, "CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün 24 Haziran seçimlerinde kamerayla sandık alanına yaptığı baskınla provokatörlük yapmaya devam ettiğini üzülerek görüyoruz." dedi.

Ülgen, ilçe binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, adı Cumhuriyet olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partinin ilçe başkanı olarak demokrasiden uzak insanların seçme ve seçilme hakkını engellemeye çalışan tavırlar sergilemesini kınadıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti'nde yasaların ve kanunların net olduğunu belirten Ülgen, "İlçe başkanı bile olsan elini kolunu sallayarak arkanda 3-5 adamla sandık alanına girip, sandığın önünde dikilip, sandığa ve oradaki görevlilerin işini yapmasını engelleyemezsin, huzuru bozamazsın. Yasa nettir, 'sandık başı düzenini bozmaya kalkışanlar, sandık kurulu başkanı veya üyelerinden biri tarafından yapılan çağrı ya da seçmenlerin ihbarı üzerine gelen kolluk güçlerince derhal sandık çevresinden uzaklaştırılır ve gerekli yasal işlem yapılır' der." diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı'nın Türkiye Cumhuriyeti yasalarını hiçe saydığını anlatan Ülgen, "Siyasi Parti başkanı olman sana bunu yapma hakkını vermez. Yaptıklarının telafisi imkansız olsa da Acar Ünlü’yü halktan özür dilemeye çağırıyoruz. Siyaset ciddiyet ve saygı ister. Sorumluluk ister. Acar Ünlü şunu bilmelidir ki seçim süresince İlçe Seçim Kurulu'nun üstü yoktur." dedi.

İlçe seçim kurulunda başkanı olduğu kendi partisinden de bir kişinin görevli olarak bulunduğunu hatırlatan Ülgen, şunları söyledi:

"CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün 24 Haziran seçimlerinde kamerayla sandık alanına yaptığı baskınla provokatörlük yapmaya devam ettiğini üzülerek görüyoruz. Sandık görevlileri arasında yine kendi partisinden görevliler vardır. Senin kendi yol arkadaşına güvenin, saygın yok mu? Oyunu kullanmaya çalışan vatandaşın gözlerindeki tedirginliği bir kez daha yasaları çiğneyerek çekmiş olduğu videoda gördük. Bir kahramanlık edası ile yasalara aykırı olarak çekilmiş videoyu sosyal medya hesabında paylaşarak korku imparatorluğu mu kurmaya çalışıyor? Olmaz, Marmaris buna izin vermez. Biz iktidar partisi temsilcileri olarak Türkiye Cumhuriyeti Yasa ve Kanunlarına karşı çıkan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına saygısızca davranan her kim olursa olsun bundan sonra karşısında demokrasi ve kanunların çerçevesinde bizi bulacaktır."

Ülgen, konunun takipçisi olacaklarını anlatarak yaşananları YSK'ya kadar taşıyacakları dile getirdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !