Akdeniz Kupası Kürek Yarışları

Haber Tarihi : 01.04.2018 15:08:04 Muğla'da Fethiye ilçesinde düzenlenen ve 19 kulüpten yaklaşık 300 sporcunun katıldığı yarışlar tamamlandı.
A +   A -

Türkiye Kürek Federasyonunca Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Akdeniz Kupası Kürek Yarışları sona erdi.

Fethiye Körfezi'ndeki kürek takımları kamp alanında düzenlenen ve 19 kulüpten yaklaşık 300 sporcunun katıldığı organizasyonda, ikinci gün mücadeleleri yapıldı.

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, gazetecilere yaptığı açıklamada, geleneksel hale gelen Akdeniz Kupası Yarışları'nın sorunsuz tamamlandığını söyledi.

Çekişmeli müsabakaların gerçekleştiği yarışmada güzel dereceler elde edildiğini anlatan İşseven, "19 kulübün yaklaşık 300 sporcuyla katıldığı şampiyonaya ilgiden memnunuz. Önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artacağına inanıyoruz. Yarışları kulüplerimiz artık özlemle bekliyor." diye konuştu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise etkinliğin hem sezon başında turistik tesislere katkı sağlandığını hem de gençlere örnek olduğunu ifade etti. Sporda birincilikten çok çocukları denizle barıştırmayı amaçladıklarını belirten Saatcı, çocukların küçük yaşta sorumluluk alıp doğayla mücadelesini kolaylaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Yarışlarda alınan sonuçlar şöyle:

Küçük erkekler: 1. Fethiye Belediyespor

Küçük kızlar: 1. Sümerspor, 2. Hereke Nuh Çimento, 3. Fethiye Belediyespor

Yıldız erkekler: 1. Sakarya Gençlik Merkezi

Yıldız kızlar: 1. Fethiye Belediyespor

Genç erkekler: 1. Sakarya Gençlik Merkezi, 2. Fethiye Belediyespor

Deniz küreği 19 yaş altı erkekler: 1. Adıyaman Gençlik Spor, 2. Sinop Gençlik Spor, 3. Beşiktaş

Deniz küreği 19 yaş altı kadınlar: 1. Sinop Gençlik Spor, 2. Adıyaman Gençlik Spor, 3. Altınboynuz

Deniz küreği erkekler: 1. Sinop Gençlik Spor, 3. Denizciler

Dereceye giren kulüplerin kupalarını Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven ile diğer yetkililer verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !