Anneler Özel Çocuklar İle Buluştu

Haber Tarihi : 29.12.2017 19:29:41 Muğla’nın Ortaca İlçesinde, “Anneler özel çocuklarla buluşuyor” sloganıyla yeni yıl etkinliği düzenlendi.
A +   A -

Ortaca Bahçelievler Çok Amaçlı Salonunda, Kent Konseyi ve ilçedeki bir Özel Eğitim Merkezi tarafından “Anne Eli Değmiş Gibi” kampanyası kapsamında düzenlenen çocuk balosunda engelli bireyler, öğrenciler ve veliler bir araya geldi.

Etkinliğe katılan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ile CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, engelli bireyler ve öğrencilerle yeni yıl pastası kesti.

Etkinlikte, engelli bireyler ile öğrenciler için örülen atkı ve bereler dağıtılırken, katılımcılar müzik eşliğinde eğlendi.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “Çocuklarımızın bu güzel günü yaşamasını sağlayan başta Kent Konseyindeki arkadaşlarımıza öğretmenlerimize ve velilerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Çocuklarımız engellerine rağmen hayata güzel bakıyorlar. Neşeyle, coşkuyla bakıyorlar. Ömür boyu gözlerindeki bu gülümsemenin eksilmemesini diliyorum” diye konuştu.

Ortaca Kent Konseyi Genel Sekreteri Nilgün Türk, “Anne Eli Değmiş Gibi” kampanyasını geçen yıl başlattıklarını hatırlatırken, “Bu yıl kampanyamızı biraz değiştirerek çocuklar ile anneleri buluşturduk. 2 hafta gibi kısa bir sürede 400’e yakın annemiz örgülerimizi ördü. Atkı ve berelerimizi, annelerimiz çocuklarımıza hediye etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Psikolog Semra Aksuyek ise etkinliği öğrencilerin sosyal hayata katılımlarını sağlayabilmek amacıyla gerçekleştirdiklerini aktardı.

Aksuyek, engelli bireyler ile sağlıklı bireyleri bir araya getirerek birlikte vakit geçirmelerini sağladıklarını belirterek, “Hayatın içerisinde birlikte var olmalarını istiyoruz. Kent Konseyi, anneler ile bizim öğrencilerimizi buluşturarak onlara küçük hediyeler hazırladı. Öğrencilerimizin hayatın içinde üretken olmalarını ve kendi kendilerine yetebilmelerini hedefliyoruz” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !