Antik Kentte İdil Biret'ten Piyano Resitali

Haber Tarihi : 30.07.2018 01:37:55 Dünyaca ünlü piyano ve devlet sanatçısı İdil Biret, dünyanın en büyük mermer antik kentlerinden Muğla’nın Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti’nde konser verdi.
A +   A -

Antik dönemden günümüze kadar tüm uygarlıkları içinde barından gladyatörler ve aşkın kenti Muğla’nın Yatağan ilçesindeki UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Stratonikeia Antik Kenti’ndeki12 bin kişilik antik tiyatroda piyano ve devlet sanatçısı Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesince düzenlenen konserde, Şef Münir Akalın yönetiminde piyano sanatçısı Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası sahne aldı.

Devlet sanatçısı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İdil Biret’in Aspendos’da ilk ve Stratonikeia’da ise tek konser veren tek sanatçı olduğunu belirterek, “Umuyorum ki böyle güzel bir müzik ziyafetini gelecek sene de hep beraber gerçekleştiririz” dedi.

Biret ise, kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Burası harika bir mekan. Buradaki amfi tiyatro insana güzel esin kaynağı oluyor” diye konuştu.

Konser sonunda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İdil Biret’e çiçek verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !