Arıcılar Belgelerini Başkan Gürün'den Aldı

Haber Tarihi : 27.04.2018 15:44:17 Fethiye İncirköy’de 30 arıcının katılımıyla başlayan arı sütü ve ana arı üretim eğitimlerinin ikinci ve üçüncüsü Ula Şirinköy’de 12 ve 15 kişilik katılımlarla devam etti. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 gün süren eğitimde arıcılar uygulamalı eğitime tabi tutularak arı sütü ve ana arı üretebilir hale geldi. Eğitim sonrasında, arı sütü ve ana arı üretimini öğrenen üreticilere, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu üretim için gerekli olan sarf malzemeleri (Mum ve su kabı, yüksük yapma aparatı, larva transfer ve süt alma kaşığı, kafa lambası, büyüteç, arı sütü çıtası) desteklemesi yapıldı. Ayrıca üreticilere Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün tarafından katılım belgesi verildi.
A +   A -

“Tarıma, hayvancılığa, desteklerimiz sürecek”

Muğla ilinin bal üretimi konusunda geliştiğini ifade eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Fethiye ve Ula ilçelerimizde toplamda 54 çiftçimiz katıldı.

Eğitim ve desteklerimizle hem çiftçilerimiz hem de Muğlamız kazanacak. Büyükşehir Belediyesi olarak tarıma, hayvancılığa, üreten köylümüze desteklerimiz sürecek” dedi.