Atık su boşaltırken suçüstü yakalandı

Haber Tarihi : 12.12.2009 08:51:32 Muğla'nın Bodrum ilçesinde jandarma bir kişiyi vidanjörle atık su boşaltırken suçüstü yakaladı.
A +   A -

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, takibe aldıkları özel bir firmaya ait 48 VA 621 plakalı vidanjörden, Bodrum çöplük alanının bulunduğu bölgeye atık su boşaltılırken yakaladı. Atık su boşaltıldığını tespit eden jandarmanın, konu ile ilgili işlem başlattığı öğrenilirken, olayla ilgili tutanak tuttuğu ve Bodrum Kaymakamlığı ile Bodrum Belediye Başkanlığı’na gönderildiği belirtildi.

Bu arada, atık su boşlatıldığı iddia edilen vidanjörün sürücüsü S.K. (40) olayla ilgili görüntü alan basın mensuplarına tepki gösterdi.
Vidanjör firması yetkilisi, söz konusu vidanjördeki suyun, bir ev içerisinde çekilmiş olan yağmur suyu olduğunu savunurken, İçmeler Atık Su Arıtma Tesisi’nde bir sorun nedeni ile oraya boşaltım yapamadıklarını belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, İçmeler’deki arıtma tesisinde sorun olmadığını ve atık su boşaltacak işletmelerin buradaki tesisi kullandığını belirterek, başka bölgelere atık su boşaltılmasının yasak olduğunu ifade etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !