Bakan Kasapoğlu Açıklaması 'Türkiye'deki Sportif Yatırımlar 3'E Katlandı'

Haber Tarihi : 02.03.2019 16:35:33 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yenilenen Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nun açılış töreni için Milas’a geldi. Bakan Kasapoğlu, açılış töreninde Milas’a yapılması planlanan spor tesisleri için müjdelerini sıraladı. Bakan Kasapoğlu, AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana spor alanındaki yatırımların cumhuriyet tarihinden itibaren 3’e katlandığını söyledi.
A +   A -

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yenilenen Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nun açılış töreni için Milas’a geldi. Bakan Kasapoğlu, açılış töreninde Milas’a yapılması planlanan spor tesisleri için müjdelerini sıraladı.

Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nun açılış törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Muğla Valisi Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Şehit Metin Özcan’ın annesi Remziye Özcan ve babası Fehmi Özcan, Milas Kaymakamı Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, kamu ve kurum amirleri, STK temsilcileri, amatör spor kulübü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Metin Özcan’ın biyografisinin okunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenin ilk açılış konuşmasını Muğla Muğla Muğla Milas spor camiası için çok önemli bir tesisin açılışını sayın bakanımızın teşrifleriyle gerçekleştireceğiz. Öncelikle sayın bakanımızı ilimizde misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Milas Şehir Stadyumumuz, yaklaşık 30 yıl önce faaliyete geçti. Ancak bu süre boyunca stadyum maalesef korunamadığı gibi geliştirilmesi için de ilgili yatırımlar yapılmayınca maalesef gençlerimiz, sporcularımız saha yüzünden bir süre mağdur oldu.

Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz hemen kolları sıvayarak devraldıktan kısa bir süre sonra, sahamızı bu güzel, modern haline getirmek için ihaleye çıkarıldı. Bugün gördüğünüz bu saha, yaklaşık 3 milyon 500 bin liralık yatırımla FIFA kriterlerine uygun olarak küllerinden yeniden oluşturuldu. Ben, emeği geçen başta sayın bakanımız olmak üzere, il, ilçe müdürlerimize, spor kulüplerimizin yöneticilerine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu güzel sahada, Milasımızın takımları başarılarını daha da arttıracak, ülke ve dünya çapında tanınan sporcular buradan yetişecektir. Bu güzel sahanın ayrı bir anlam ve önemi olduğundan da söz etmemiz gerekiyor. Stadyumumuza adını verdiğimiz 1993 yılında şehit verdiğimiz Milaslı Metin Özcan kardeşimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun. Şehidimizin adı burada sonsuza kadar yaşayacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarif ettiği zeki, çevik ve ahlaklı sporcularımızın yer aldığı Muğlamızda 2002 öncesi 92 spor kulübü varken, bugün 315 kulüp sayısına ulaşıldı. Lisanslı sporcu sayımız da 71 bini aşmış, faal olarak spor yapan sporcumuz da 16 bin 825’dir. Sporcu kardeşlerimiz, birçok branşta ulusal ve uluslararası başarılar elde ederek Muğlamızın, ülkemizin göğsünü kabartıyorlar. Bakanlığımız, sporun her dalında her yaştan gençlerimize, yetişkinlerimize ulaşmak için çeşitli projeleri başarıyla yürütmektedir. Bu anlamda yalnızca spor değil, kültür, sanat, bilim merkezlerimiz de Gençlik Merkezlerimiz aracılığıyla gençlerimizin hizmetindedir. Sayın Bakanımızın uygun görüşüyle Muğlamız da Deneyap Atölyelerinin kuruluş kapsamına alınarak, gençlerimizin bilimsel araç ve gereçlere daha küçük yaşlarda ulaşmalarının önü açılmıştır. Bu anlamda sayın bakanımıza özel bir teşekkürü borç biliyorum. Aynı zamanda Muğlamız adeta öğrenci dostu bir kent oldu. Yüksek kira fiyatları nedeniyle ailelerimiz ve öğrencilerimiz Muğlamızda mağdur oluyordu. Öğrenci yurdu yatak kapasitemizi 2 bin 673’ten 6 bin 383’e çıkardık. Buradan bir müjde daha vermek istiyorum. Fethiye’de bin öğrenci kapasiteli yeni yurdumuzun ihalesi kısa bir süre önce gerçekleştirildi ve yakın zamanda hizmete alınacak. Bu güzel tesisin hayırlı olması dileklerimle hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanarak, Milas’a yapılan sportif yatırımları anlattı.

Vekil Demir’in konuşmasının ardından Muğla Valisi Muğla ve Milas bizim her daim gündemimizde. Milas’la ilgili, sizin için güzel projelerimiz var. Herkes, spora erişim noktasında rahat olacak. Evlere, iş yere, okullara yakın spor tesisleri kuracağız ve ulaşılabilirliği artıracağız. Sizlerde her gün kolaylıkla, spor tesislerimize ulaşabileceksiniz. Milas’ta 10 tane mahalle seçeceğiz. Bu 10 mahallemizde; futbol, basketbol ve voleybol sahalarının bir arada olduğu spor alanlarını Milasımıza inşallah en kısa sürede kazandıracağız. Bu ülke, deniz yönüyle çok zengin ülke. Yüzme Bilmeyen Kalmasın diye bir proje başlattık. Milas’ta ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında, butik havuzlardan bir tanesini ilçemize kazandıracağız. Bu tesisler, 7 gün 24 saat açık kalacak. Herkesi, spor yapmaya davet ediyoruz. Gençlik merkezlerimize, her yaştan insanları bekliyoruz. Mahallelerdeki okullarda bulunan derslikleri, okul saatleri sonrasında kullanılması için hazırlayacağız. Okul saatleri sonrasında, tüm halkımızın kullanacağı şekilde bu anlamda Milas’taki 3 okulda gençlik merkezi kuracağız. Buradan inşallah Avrupa ve dünya şampiyonları çıkaracağız. Biz amatör spor camiasını önemsiyoruz. Fedakârca yapılan bir organizasyondur. Bakanlık olarak, tüm imkânlarımızla amatör sporcuların yanında olacağız. Malumunuz bir spor salonu konumuz var süregelen. İnşallah en kısa sürede, sizlerin hizmetine 7 gün ve 24 saat boyunca olan felsefemizle hizmetinize açacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nun açılış kurdelesi törenle kesildi.

Tören sonrasında Milas’taki amatör spor kulüpleri temsilcilerine, Bakan Kasapoğlu malzeme yardımında bulundu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !