Barlar Sokağında Yıkım Başladı

Haber Tarihi : 06.12.2010 06:23:08 Muğla'nın Bodrum ilçesinde mülkiyeti Bodrum Belediyesi'ne ait olan 3 yıldızlı Baraz Otel'de yıkım çalışması başladı.
A +   A -

Belediyeye bağlı ekipler oteli iş makineleriyle yıktı. Yaklaşık 1970 ten belli işletilen Baraz otel bugün sabah saatlerinden yıkıma başlayan ekipler barlar sokağının bir kısmını yayaya kapattı. 2 Mayıs 2010' da çıkan yangında 1 kişinin öldüğü ve 12 kişinin yaralandığı otelin yıkımı devam ediyor.
Baraz otelin yıkımı hakkında kısa bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Uzun zamandır Bodrum'un gündemine oturmuş bir Baraz olayı vardı. Daha önceki yönetimde bulunan arkadaşlarımız yıkım kararını almışlar. Meclisten bile geçmiş Baraz otelinin yıkım kararı, bugüne kadar devam etmişti. Talihsiz bir olay yaşayan Baraz Otel 1 kişinin öldüğü ve 12 kişinin yaralandığı olaydan sonra bizde yeniden gündeme aldık. Otelin yıkım kararını yeniden güncelleştirerekten, bugünde yıkımını başlattık. Projemizde orasının daha çok halkın günü birlik faydalanacağı alan olarak düşünüyoruz. Bu konuda uzman olan arkadaşlar orası hakkında çalışmalar yapıyor. Bodrum'un orda en çok ne ihtiyacı var diye. Bu arada denize paralel inen yollarında biz açacağız. Çünkü Cumhuriyet Caddesi dar bir alan ve insan sirkülasyonunun çok yoğun olduğu bir bölge, orda çıkacak olan her hangi bir yangın olayında vatandaşı en kısa yoldan sahile atmamız lazım ki. Rahat hareket ede bilelim bunun için sahile paralel inen bütün yolları açacağız. Bu bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi. İlk çalışmamız Halikarnas'la penguen pastanesinin arasında gerçekleşecek. Orda iki tane köprümüz var. Yoğun yağmurda o köprüler yeterli olmuyor. Bodrum gerçekten çehresi değişen bir Bodrum olacak. Ben sokağın ve kahvenin sözü ile yöneticilik yapmam herkes kendi menfaat ve kendi çıkarları doğrultusunda konuşur. Ben inandığım bildiğim yolda arkama bakmadan devam eden bir yöneticiyim. Biz laflara ve dedikodulara bakarak bunlara cevap vermeye kalkarsak bu kadar işin altından çıkmamız mümkün değil" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !