Başkan Karaçelik'ten Yerli Malı Haftası İkramı

Haber Tarihi : 15.12.2017 14:42:03 Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Kültür Parkta düzenlenen Yerli Malı Haftası etkinliğine katıldı.
A +   A -

Ortaca Belediyesince, yerli malı tüketiminin önemine dikkat çekmek amacıyla her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte vatandaşlara yöresel yiyeceklerin yanı sıra nar, portakal, mandalina suyu ve ayran ikramında bulunuldu.

Belediye Başkanı Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Süleyman Dağdelen ile birlikte katıldığı etkinlikte vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramı yaptı.

Etkinliğe katılan öğrencilerle de bir araya gelen Başkan Karaçelik, yerli malı kullanımının önemine vurgu yaptı.

Özellikle çocukları zararlı ve asitli içeceklerden uzaklaştırarak, yerli ürünler tüketmelerini sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Başkan Karaçelik; “Dışardan et, pirinç, mercimek ithal ettiğimiz günümüzde yerli malı kullanmanın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Daha doğal ürünler kullanımını gençlerimize ve çocuklarımıza öğretmek, onları bilinçlendirmek amacıyla yerli malı haftası etkinliklerimizi her yıl yapıyoruz. Umarımız etkinliklerimiz amacına ulaşır. Belediyemizin işlettiği kafeteryalarımızda portakal, nar suyu gibi yerli ürünleri tüketiciyle buluşturmayı önemsiyoruz, umarım bu alışkanlığı gençlerimize kazandırırız” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !