Başkan Saatcı’ya Fen Lisesi İçin Teşekkür Ziyareti

Haber Tarihi : 05.06.2012 09:45:35 Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ve 30 okul müdürü, Fethiye Belediyesi adına 420 kapasiteli Fen Lisesi yaptırmakta olan Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti.
A +   A -

Fethiye Belediyesi’nin “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası çerçevesinde Muğla Valiliği ile imzaladığı fen lisesi yapımını 2012-2013 eğitim öğretim yılına yetiştirebileceğini bildirmesi üzerine bu yıl SBS’ye katılacak öğrencilerden 78’i sınav sonunda okula kayıt yaptırabilecek. Fethiye Belediyesi’nin 7 milyon TL’ye mal edeceği, 420 öğrenci kapasiteli fen lisesinde 200 öğrenci de yatılı olarak kalabilecek.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, “Belediye başkanımız fen lisesi binasının bir an önce tamamlanıp, eğitim-öğretime açılabilmesi için çaba gösteriyor” diyerek, 2012-2013 eğitim öğretim yılı için SBS sonucu Fethiye Fen Lisesi’ne 78 öğrenci alınacak. Bunun için teşekküre geldik” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da “Fen lisesinden dolayı bizi ziyarete geldiler. Bizi mahcup ettiler. Binanın tamamen bitmemiş olmasına rağmen bizim bitireceğimize inanıp, güvenen ve bu konuda çalışma gerçekleştiren 140’ıncı fen lisesinin ilk öğrenci alımının yapılmasına katkı sağlayan Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden’e teşekkür ederim” dedi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !