Batı Akdeniz Havza Yönetimi Toplandı

Haber Tarihi : 08.12.2017 11:28:33 Batı Akdeniz Havza Yönetim Heyeti, Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında toplandı.
A +   A -

Vali Özer Türk Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, DSİ 213. Şube Müdürü Mehmet İskender, Muğla, Antalya, Denizli ve Burdur'dan heyet üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Civelek, havza ve su yönetiminin ülkenin en önemli konularından biri olduğunu söyledi.

Yürütülecek çalışmaların bundan sonraki süreç için de büyük önem taşıdığını belirten Civelek, "Günümüzde özellikle artan su kullanımı, su kirliliği, su kaynaklarının miktarının ve kalitesinin azalması sonucunda karşılaşılan sorunlara yönelik, ilgili kamu kurum ve kuruluşları havza bazlı su kaynaklarının yönetilmesi konusunda önemli çalışmalar yürütmektedirler. Çalışmalarından dolayı kurul üyelerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantıda, bölge ve kurum müdürleri gündemde yer alan Batı Akdeniz Koruma Eylem Planı hakkında yapılan çalışmalarla ilgili sunum yaptı.