Beldibi Belediyesi’nden Online Hizmet

Haber Tarihi : 28.02.2012 Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Beldibi Belde Belediyesi online belediyecilikte yeni bir uygulamaya imza attı.
A +   A -

Beldibi Belediyesi 'ne herhangi bir iş ve işlem için müracaat eden vatandaş, müracaatının en geç ne kadar zamanda sonuçlanacağını önceden bilecek.

www.beldibi.bel.tr adresli Belediyenin resmi internet sitesinde; Ana sayfada “Belediye İş ve İşlemleri” alt başlığı ile Beldibi Belediyesi 'nde sunulan hizmetler, müracaatta aranan belgeler ile iş ve işlemin azami süresi ile ilgili olarak yayınlanan tablolarda, vatandaş Belediyeye gitmeden bilgi sahibi olmuş olacak. Konuyla ilgili bilgi veren Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, “Belediyemizdeki İş ve İşlemlerde keyfiliğe meydan vermemek ve gereksiz zaman kaybını önlemek için, hizmetlerle ilgili iş ve işlemleri standartlaştırdık ve bunu internet sitemizde yayınladık. İnternet arama motorunda, Beldibi Belediyesi yazılması ile bulunan internet ana sayfamızda “Belediye İş ve İşlemleri” alt başlığa tıklandığında; Belediyeye müracaat şekli, hizmet kriterleri ve hizmetin tamamlanması ile ilgili olarak en geç yani azami süreler belirlenmiştir. Sistemin oturması ile beraber bazı hizmet süreleri daha da kısalacaktır. İnternet sitemizde ön bilgileri alan ve istenen belgeleri hazırlayarak Belediyemize gelen vatandaş birçok hizmeti anında veya aynı gün alabilecektir. Süre ve inceleme gerektiren iş ve işlemler için ise azami süreler belirlense de; hizmet daha kısa sürede verilebilecektir.” diye açıklamada bulunan Başkan İSPİRLİ devamla “Bundan sonraki hedefimiz ISO9001 Kalite Hizmet Belgeli Belediye olmaktır” diye konuştu


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !