Bereket Enerji'den Kültüre Turizme Finans Desteği

Haber Tarihi : 20.03.2018 11:55:22 Bereket Enerji Grubu, Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti ve Lagina Kutsal Alanı’nın çevre düzenlemesi ve tanıtım çalışmaları için Yatağan Kaymakamlığı ile antik kentlerin kazı başkanlıklarının destek projesinin eş finansman sağlayan iştirakçi olmak için Yatağan Kaymakamlığı ile protokol imzaladı.
A +   A -

Yatağan Kaymakamlığı ile Stratonikeia Antik Kenti ve Lagina Kutsal Alanı kazı başkanlıkları, 2018 yılı Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında proje hazırlayarak başvuruda bulundular.

İçeriğinde Stratonikeia ve Lagina’da çevre düzenlemesi, tanıtım ve geliştirme çalışmalarının yer aldığı üst limitin 2 milyon lira olduğu projeye, Yatağan ilçesindeki termik santral ve kömür ocağının da işletmeciliğini yapan Bereket Enerji Grubu da eş finansman desteği sağlama sözü verdi.

Bu kapsamda, Yatağan Kaymakamlığı ile Bereket Enerji Grubu arasında, kaymakamlık makamında protokol töreni düzenlendi.

Törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörü Serdar Toprak ve Maden Direktörü Yüksel Akın katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Çiçek, projelerine destek sağlayan Bereket Enerji Grubu’nun yönetim kurulu üyeleriyle Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörü Serdar Toprak ve Maden Direktörü Yüksel Akın’a teşekkür ederek, “2018 yılı Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Yatağan Kaymakamlığı ile Stratonikeia ve Lagina Antik kentlerinin kazı başkanlıklarıyla birlikte çevre düzenlemesi, tanıtım, geliştirme faaliyetleri projesine ilişkin bir proje hazırladık” diye konuştu.

Enerji Direktörü Serdar Toprak ve Maden direktörü Yüksel Akın ise, Bereket Enerji Grubu olarak Yatağan için ellerinden gelen desteği sağladıklarını ve bundan sonra da sağlamaya devam edeceklerini söylediler.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !