Birinci Etapta Sona Gelindi

Haber Tarihi : 08.12.2017 12:05:33 Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla genelinde başlattığı ilçe girişlerinin düzenlenmesi projelerinden biri olan Menteşe İlçesi Uğur Mumcu Bulvarı, Cumhuriyet, Recai Güreli, Abdi İpekçi Caddeleri’ndeki çalışmalar diğer tüm yatırımcı altyapı kuruluşları (Elektrik Dağıtım, MUSKİ, Türk Telekom, Doğalgaz) ile birlikte devam ediyor. Artan ilçe merkezi nüfusundan kaynaklanan ihtiyaçlar doğrultusunda yenilenen alt yapının yanı sıra aydınlatma, Telekom, doğalgaz çalışmaları da ayrı anda tamamlanıyor. Bütün kurumların ortak çalışması ile Muğla il merkezindeki yolların tekrar tekrar kazılmasının önüne geçiliyor.
A +   A -

Büyükşehir 19 milyon, diğer kurumlar 10 milyon 500 Bin TL yatırım yapıyor

Menteşe İlçesi sanayi kavşağında 19 Haziran’da başlayan çalışmaların 450 günde bitirilmesi hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Milyon 600 Bin TL, diğer kurumların 10 Milyon 500 Bin TL yatırımı ile Menteşe İlçesi’nin alt yapı, kanalizasyon, doğalgaz, elektrik, Telekom gibi birçok çalışmayı bir arada tamamlaması hedeflenen proje 4 etaptan oluşuyor. 1. Etap olan Sanayi Kavşağı-Aylin Karaca Kavşağı arasındaki Uğur Mumcu Bulvarında çalışmalarda sona gelindi. 2. Etap Aylin Karaca Kavşağı-Atatürk Heykeli arasındaki Cumhuriyet Caddesi, 3. Etap Heykel-Kız Meslek Lisesi arasındaki Recai Güreli Caddesi ve son etap olan 4. Etap ise Kız Meslek Lisesi-Şehitlik arasındaki Abdi İpekçi Caddesi’ndeki çalışmalardan sonra bahsi geçen caddelerde yol, kaldırım, meydan ve kavşak düzenlemelerinin yanında 5 kilometrelik asfalt çalışması da yapılarak en işlek olan ana caddelerin yeni bir çehre kazanması hedefleniyor.

Menteşe İlçesi Uğur Mumcu Bulvarı’ndan Kız Meslek Lisesi, Şehitlik arasındaki Abdi İpekçi Caddesi’ne kadar devam eden çalışmalarla birlikte halihazırda tahrip olmuş zemin kaplamaları standartlara uygun şekilde sıcak asfalt kaplama yapılacak, yaya kaldırımlarının düzenlenecek ve bisiklet yolları oluşturulacak. Menteşe İlçe’sinin en işlek caddelerinde yapılacak düzenlemeler ile kent içi trafiğinin rahatlatılması, kent dokusuna uygun görsel düzenlemeler ile park sorununu en aza indirilmesi hedefleniyor.