'Bodrum'da 14 Bin Kaçak Bina Var'

Haber Tarihi : 13.04.2018 17:28:08 AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk: 'Bodrum'u, Marmaris'i, Fethiye'yi betonlaştıran bizler değiliz. Bu yerel yönetimleri milletime şikayet ediyorum. Gerçek çevrecileri davet ediyorum. Gelsinler baksınlar'
A +   A -

Muğla Bodrum'u, Marmaris'i, Fethiye'yi betonlaştıran bizler değiliz. Bu yerel yönetimleri milletime şikayet ediyorum. Gerçek çevrecileri davet ediyorum. Gelsinler baksınlar." dedi.

Bodrum'un 30-40 yıldır doğru yönetilmediği için temel problemlerinin çözülemediğini savunan Öztürk, şöyle konuştu:

"Yerel yönetimlerin amacı temel meseleleri çözmektir. İstanbul'daki toplanamayan çöpler, akmayan su ve oradaki ulaşım problemlerinin belediye başkanlığı döneminde halletmesi ile beraber bugünlere geldi. Bodrum'un çöp sorunu devam ediyor. Yaklaşık 30 yıldan beri aynı zihniyet Bodrum'u Muğla'yı yönetiyor. Bizler devreye girmediğimiz sürece bana göre bu beceriksiz yerel yönetimler Bodrum'un da Muğla'nın da çöp problemini çözemeyecekler, farkındayız."

Öztürk, Mumcular Mahallesi Akdam mevkisinde yapılması planlanan katı atık tesisi için bölgede yaklaşık 10 bin ağacın katledilmesine engel olduklarını da belirtti.

Muğla'da çok sayıda kaçak yapı olduğuna dikkat çeken Öztürk, "Bodrum'da 14 bin kaçak bina var. Bu kaçak binalara kimler göz yumdu. Bu inşaatlar yapılırken, yeşil katledilirken, mandalina bahçeleri kesilip beton binalar dikilirken bu çevreci arkadaşlar neredeydi. Bodrum'u, Marmaris'i, Fethiye'yi betonlaştıran bizler değiliz. Bu yerel yönetimleri milletime şikayet ediyorum. Gerçek çevrecileri davet ediyorum. Gelsinler baksınlar." diye konuştu.

Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen'in de yer aldığı toplantının sonunda partililer, Milletvekili Nihat Öztürk ile fotoğraf çektirdi.