Bodrum İskandinav Turistlerle Dolacak

Haber Tarihi : 27.09.2010 15:36:06 Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir araya gelen tur şirket yetkilileri, 100 bin İskandinav turisti Türkiye'ye getirme sözü verdi.
A +   A -

Bodrum Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon , Bitez Belediye Başkanı CHP'li İbrahim Çömez ve Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt'un davetlisi olarak Sina Otel'de düzenlenen kokteylde bir araya geldiler. Toplantıya Thomas Cook Tur Operatörü'nün Danimarka Genel Müdürü Carlos Cebrian ve Türkiye Temsilcisi Bastiyalı Turizm Limited Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Matben katıldı.
Avrupalı turistin bir anda gözünün bu yöreye döndüğünü ifade eden Matben, "Nisan ayından itibaren belediye ve Bodrum'daki turizm dernekleri ile yaptığımız görüşmelerin tamamından destek ve olumlu sinyal alınca İskandinav turistlerin organizasyon ile Bodrum'a getirilmesine karar verdik. Bodrum' un son yıllarda alt yapısındaki önemli değişiklikler, tarihi ve doğa güzellikleri zengin" dedi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, Bodrum'un yeniden özgün değerlerine kavuşarak farklı bir turizm destinasyonu ve çeşitliliği oluşturarak yılın 12 ayı en kaliteli turist ile turizm yapmak istediklerini söyledi. Kocadon, "Fransa'nın Nice kenti ile kardeş olmak üzereyiz. Orada 28 tane marina ve 33 tane golf kulübü var ve Nice dünya turizminin gözde merkezlerinden bir kent. Alternatif turizme her zaman açığız" diye konuştu.
Toplantıda yapılan konuşmaların ardından Başkan Kocadon, toplantıya katılan tur şirketi yetkililerine çeşitli hediyeler ve plaket verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !