Boğalar Okul Yararına Güreşti

Haber Tarihi : 30.10.2017 11:58:09 Datça’da 12’ncisi yapılan geleneksel boğa güreşleri Reşadiye Mahallesinde yapıldı.
A +   A -

Muğla’nın değişik yörelerinden 140 pehlivan boğanın katıldığı güreşler, akşam geç saatlere kadar devam etti. Güreş ağalığını Mehmet Akbalık ve güreş ana sponsorluğunu Çağlar Yenibaş’ın yaptığı güreş müsabakalarına Datça Kaymakamı Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve çok sayıda vatandaş katılarak güreş müsabakalarını heyecanla takip etti.

Güreş alanının kenarında bulunan üç katlı inşaatın üçüncü katından güreş müsabakalarını izleyen 15 yaşındaki Arda Uçar, kattan dengesini kaybetmesi sonucu merdiven boşluğundan ikinci kata düşerek yaralandı. Olayı gören vatandaşların hemen ambulans çağırmasıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından arda Uçar, Datça Devlet Hastanesine yapılan ilk müdahalesinin ardından önce Marmaris Devlet Hastanesi daha sonra ise Isparta Kemik Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

Yapılan güreş sonunda, Muğla Ula ilçesinden güreşe katılan hanım ağa lakaplı Fazilet Tütüncüye ait ‘Berduş’ isimli boğa şampiyon oldu. Kaymakamlık kupası ise Selahattin Kocasarı’nın oldu. Yapılan boğa güreşlerinden elde edilecek gelirin Reşadiye İlkokuluna yapılacak fizik laboratuvarına harcanacağı öğrenildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !