CHP'li Aldan'ın 15 Temmuz Şehitleriyle İlgili Açıklamalarına Suç Duyurusu

Haber Tarihi : 28.12.2017 15:21:43 Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir grup vatandaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın katıldığı bir radyo programında 15 Temmuz şehitleri ile ilgili yaptığı açıklamalar hakkında suç duyurusunda bulundu.
A +   A -

Fethiye Adliyesi önünde toplanan vatandaşlar, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın 15 Temmuz şehitleriyle ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Grup adında açıklama yapan Bekir Çam, şikayetlerini herhangi bir siyasi parti ya da dernek üyesi olarak değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yaptıklarını söyledi.

CHP’li Aldan’ın kullandığı cümlelerde 15 Temmuz’da sokağa çıkarak darbeye karşı duranlara ağır hakaret ve aşağılamada bulunduğunu savunan Çam, “Aldan, benim gibi 15 Temmuz darbe girişimine karşı çıkanları rencide etmiştir. Topluma ve millete it sürüsü diyerek herkesin şeref ve hasiyetine sövmüştür. Beni ve milletimizi aşağılayan Aldan’dan hep beraber davacı ve şikayetçiyiz. CHP Muğla milletvekili Ömer Süha Aldan, şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır" dedi.

CHP’li Aldan’ın Türk milleti, gaziler ve şehitlerden özür dilemesini isteyen grup, daha sonra fethiye Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, Aldan hakkında 26 Aralık’ta katıldığı bir radyo programında 696. sayılı KHK’nin 121. maddesindeki düzenlemeyi eleştirmiş, programındaki sözleri nedeniyle dün hakkında soruşturma başlatılmıştı.

CHP’li Aldan ne demişti?

Rusya’nın Sesi Radyosu’na konuşan Aldan, ’’sivillere yargı muafiyeti’’ getiren düzenlemenin AK Parti’nin oluşabilecek toplumsal muhalefete karşı bir önlemi olduğunu ileri sürerek, ’’Benim bir sürü itim var, bunları salarım sokağa ve onlara af bile getirebilirim mantığıdır" değerlendirmesinde bulunmuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !