CHP Muğla İl Kongresi

Haber Tarihi : 24.12.2017 20:55:16 CHP Genel Başkan Yardımcısı Aksünger:'Bizimle aynı düşünen partilerle de bence bir araya gelmek zorundayız. Asgari müştereklerimizde buluşmak zorundayız. Bunun adımlarını İstanbul'da attık. Bizim gibi asgari müşterekte beraber olduğumuz bütün dostlarla, partililerle, vatanseverlerle bir arada olmak zorundayız'
A +   A -

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "Bizimle aynı düşünen partilerle de bence bir araya gelmek zorundayız. Asgari müştereklerimizde buluşmak zorundayız. Bunun adımlarını İstanbul'da attık. Bizim gibi asgari müşterekte beraber olduğumuz bütün dostlarla, partililerle, vatanseverlerle bir arada olmak zorundayız." dedi.

Aksünger, partisinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Muğla İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Artık daha diri, daha iri olup safları sıklaştırmaya ihtiyaçlarının olduğunu belirten Aksünger, "Birbirimizi yaralayarak bir yere varamayız. Ben partimde yeni üyelik sisteminin, yeni liyakat düzeninin oluşması için uğraşıyorum. Zor mu elbette zor, kolay değil. Burası İstanbul'da attık. Bizim gibi asgari müşterekte beraber olduğumuz bütün dostlarla, partililerle, vatanseverlerle bir arada olmak zorundayız. O yüzden 2019'da düğün ve halayla bu memleketi kurtaralım diyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger'in yaptığı kongreye CHP Muğla milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve delegeler katıldı.

470 delegenin oy kullandığı kongrede, Mürsel Alban 409 oy aldı. Alban, güven tazeleyerek yeniden CHP Muğla İl Başkanlığına seçildi.