Çocuklar Şemsiye Boyadı

Haber Tarihi : 08.12.2017 20:18:12 Bodrum'da bir anaokulunda eğitim gören öğrenciler şemsiye boyayarak sanat etkinliği yaptı.
A +   A -

İlçedeki özel bir anaokulu tarafından "yaşayarak öğrenme" sloganıyla, çocukların duygularını keşfetme ve sanatsal ortama taşıma projesi kapsamında etkinlik düzenlendi.

Alışveriş merkezindeki etkinlikte çocuklar tarafından rengarenk boyanan şemsiyeler sergilendi. Boyama yapan küçük öğrencilere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Anaokulunun kurucusu Erhan Nasırlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların kendi duygularıyla yaptığı sanatsal çalışmaları sergilemekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Okul öncesi eğitimi çok önemsediklerini ifade eden Nasırlı, "2 ila 6 yaş arasındaki çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasıyla ilgili aile ve okul mutlaka ortak hareket edebilmelidir. Çocuklarımıza değer vermek algısını oluşturmak istedik." diye konuştu.

Nasırlı, yapılan bu çalışmayla çocukların öğrenci, öğretmen ilişkisini, arkadaş ilişkisini ve paylaşmayı öğrendiğine de dikkati çekti.

Öğrenciler tarafından tasarlanan şemsiyeler 15 Aralık'a kadar sergilenecek.