Çöpe Atılan Yumurtalardan Civciv Çıkması

Haber Tarihi : 23.02.2018 16:04:01 Marmaris İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kaya: 'Kuluçkadaki yumurtalardan civcivlerin sağlam çıkması için gayret gösterilecek'.
A +   A -

Marmaris İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nejmettin Kaya, çöpe atılan yumurtalardan civciv çıkmasına ilişkin "Kuluçkadaki yumurtalardan civcivlerin sağlam çıkması için gayret gösterilecek." dedi.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çöpe atılan yumurtalar ve civcivler için belediye veterinerliğine gerekli teknik desteği verdiklerini söyledi.

Sağlam yumurtaların kuluçkadan çıkması için sıcak bir ortamda bekletilmesi gerektiğini belirten Kaya, "Kuluçkadaki yumurtalardan civcivlerin sağlam çıkması için gayret gösterilecek. Dün yumurtadan çıkan civcivlerde herhangi bir hastalık yok. İsteyene verilebilir. Görevli arkadaşlarımız yumurtaları inceledi." dedi.

Marmaris Belediyesi Temiz İşleri sorumlusu Barış Ünlü de ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını dile getirdi.

Civcivlerin düne göre daha iyi olduğunu aktaran Ünlü, "Bütün arkadaşlarımız civcivler için seferber oldu. Nemlendirici oda ortamı sağladık. 300 kadar yumurtayı odamıza getirdik. Yumurtalardan 120'si de gönüllüler tarafından kuluçkaya konuldu." diye konuştu.

Dün, Hatipirimi Mahallesi'nde çöp konteynerine atılan yumurtalardan çıkan civcivler belediye temizlik ekiplerince korumaya alınmıştı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !