Dalamanlı Öğrencileri Çanakkale’yi Gezdi

Haber Tarihi : 30.05.2012 09:58:01 Dalaman Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü tarafından öğrencilerin tarihleri yerlerinde görme ve bilgi edinme amacıyla Çanakkale gezisi düzenlendi.
A +   A -

Öğrencilerinin Çanakkale ile birlikte; Gelibolu Yarımadası, Çimenlik Kalesi, Ayvalık ve Selçuk Efes Antik Kenti’ne gezi düzenlendi.

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı’nın son günleri yaklaştıkça okulların öğrencilerine yorgunluklarını atması ve gezerek öğrenmeleri için geziler düzenlenmeye başlandı. Cumhuriyet İlköğretim Okulu tarafından öğrencilerin okulun son günlerinde yaşadıkları ders streslerini atmaları ve gezerek tarihlerini öğrenmeleri için, Çanakkale Gezisi düzenlendiklerini bildiren Okul Müdürü Turgay Yıldızhan; “ 2011-2012 Eğitim öğretim yılının son günlerinde öğrencilerimizin yıl içinde gösterdikleri başarılardan dolayı benim başkanlığımda öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerimiz ile Çanakkale gezisi düzenledik. Amacımız öğrencilerimizin tarihlerimizi yerinde görerek bilgi sahibi olmalarına sağlamaktı. Bunu başardık. Gezimiz önce Çanakkale, Gelibolu Yarımadası, Türk Şehitliği, Çimenlik Kalesi, Ayvalık ve son olarak da Selçuk Efes Antik kendini ziyaret edep, öğrencilerimizin bilgi edinmesini sağladık. Bundan sonrada bu tür gezilerimiz devam edip, tarihlerimizi yerinde görme ve bilmelerine sağlayacağız” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !