Dalyan'da sokak hayvanlarına yeni barınak

Haber Tarihi : 05.12.2009 11:54:08 Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Belediyesi sokak hayvanları için 246 metre karelik alan üzerine kurulu barınakta iyileştirme çalışmaları başlattı.
A +   A -

Sokak hayvanlarının bir arada toplanıp, bakımı ve barınağın çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Arif Sarı; “Belediyemiz tarafından daha önce etrafı telle çevrili 246 metre karelik alan köpek barınağı için yapılmıştı. Barınağın yaşanır hale getirmek için hayvanların kaldıkları yerlerin üzeri çatı ile kapandı. Kafesleri ayrı ayrı yerlere konuldu. Burada yavrular için ayrı yer yapılacak. Barınakta ise, yaza doğru hayvanların serinlemesi ve temizlenmesi için bir havuz yaptıracağız. Barınakta çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Barınağın yeniden faaliyete geçmesinde Dalyan Belediye Başkanı Arif Sarı’nın katkılarının büyük olduğunu belirten ve hayvanların beslenmelerinde gönüllü çalışan hayvan severlerden Mebrure Kuzeyblom de; “Yapılan yeni çatı, fosseptik ve yenilenen barınaklar için Belediye Başkanı Arif Sarı’ya ve yardımseverlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Halen barınakta 60 köpeğin rehabilite edildiğini ve bakımının yapıldığını kaydeden İngiliz Uyruklu Krista Prussping ise, şunları söyledi: “Köpeklerin tüm bakım ve aşılama işlemleri tamamlandıktan sonra, barınaktaki hayvanlar alındıkları doğal ortama salınacaklardır. Dalyan Hayvan Dostları aracılığı ile bakımı yapılan bu hayvanlarla ilgili her türlü bilgiye sahip olunacak. Kulaklarında sarı küpe bulunan ve 600 rakamından sonra başlayan köpekler Dalyan’a aittir. Köpek sahibi olmak isteyen hayvan severler de istedikleri takdirde, barınağa gelerek köpeklere bakabilecekleri ve isteyenlerin yavrulardan alabilecekler”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !