Datça Belediyesi’nden Teknoloji Atağı

Haber Tarihi : 21.02.2012 20:46:38 Datça Belediyesi tarafından 2011 yılında başlatılan internetten tahsilât hizmetinin ardından şimdi de veznede kredi kartı ile ödeme ve bankaya otomatik ödeme talimatı vererek ödeme hizmetleri devreye sokuldu.
A +   A -

Halk Bankası Datça Şubesi ile yapılan protokolle 20 Şubat 2012 tarihinden itibaren vatandaşlar belediye veznelerinde kredi kartı ile ödeme yapabiliyorlar. Her türlü kredi kartının yanı sıra Halk Bankası Bankamatik kartı ile de aynı ödemenin yapılması mümkün hale geldi. Ayrıca Su faturalarını Halk Bankası 'na otomatik ödeme talimatı vererek gecikmeye maruz kalmaksızın ödeme mümkün hale getirildi.

İlk kredi kartı ile ödeme işlemini Belediye Başkanı Şener Tokcan, Halk Bankası Datça Şubesi müdürü Fatih Altınsoy ve Belediye Hesap İşleri müdürü Metin Uysal birlikte gerçekleştirdi.Hayatı kolaylaştırıcı her türlü teknolojiyi takip ettiklerini ve fiyat/fayda oranı makul seviyeye iner inmez Datça Belediyesi 'ne uyguladıklarını vurgulayan Başkan Tokcan, hem belediye gelirlerini arttıran hem de vatandaşa ödeme kolaylığı yaratan kredi kartı ile ödeme kolaylığının büyük ilgi çekeceğine inandığını belirtti.