Datça Chp Delege Seçimleri Tamamlandı

Haber Tarihi : 12.02.2012 CHP Datça İlçe Teşkilatı’nda yaklaşan olağan ilçe kongresi öncesinde delege seçimleri sonuçlandı.
A +   A -

Yoğun katılımın olduğu delege seçimleri CHP İlçe Kongresi ' nde yarışmaları beklenen eski başkan Gökhan Sağır ' a karşı yeni ilçe olması kesinleşen Timur Kabaklarlı ' nın yarı yarıya fark atmasıyla sonuçlandı. 697 üyenin 550 sinin katıldığı seçimi Timur Kabaklarlı ' nın listesi olan beyaz liste 339 mavi liste ile seçime katılan Gökhan Sağır ' ın listesi ise 212 üyenin oyuyla ikinci oldu. Nisan ayında yapılacak olan ilçe kongresinin galibi şimdiden belirlenmiş oldu.

Seçim sonrası iki aday el ele üyelere yaptıkları açıklamada, “Biz büyük bir aileyiz hangimiz seçilirsek seçilelim CHP için çalışacağız. Oylarımızı daha da artırmak için birlikte çalışıp Datça ' da tüm seçimlerde her zaman önde olacağız. İktidar partisi buradaki birlik ve beraberliğimizi görerek Atatürk ' ün cumhuriyetinin bekçisi olduğumuzu anlasın buna göre hareket etsin” dediler.Daha sonra iki aday birlik mesajları verdiler ve birlikte resim çektirdi. Seçimden ezici üstünlükle ayrılan Timur Kabaklarlı, partililerin tebriklerini kabul ederek kendisine verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Sizlerin desteğiyle daha büyü işler başaracağımızdan emin olabilirsiniz” dedi.