Datça'da Şenlik Var

Haber Tarihi : 26.05.2017 20:21:07 Datça Kaymakamlığının öncülüğünde “Datça’da Şenlik Var” sloganıyla düzenlenen bilim, sanat ve spor şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
A +   A -

Datça Kaymakamlığının ilçe genelinde bulunan tüm okulların katımlıyla düzenlediği şenlikte öğrenci ve öğretmenlerin zengin iç dünyaları, yenilikçilik ve bedensel performansları bilim sanat spor şenliğinde buluşturuldu. Şenliğin açılışını Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Datça Kaymakamı Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Datça İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın gerçekleştirdi.

İlçede bulunan okulların hazırladıkları stantlarda okul tanıtımları, sosyal sorumluluk projeleri, fen sosyal, matematik ve dil alanlarında hazırladıkları projelerin yanı sıra ebru, boyama, yağlı boya, tuval çalışmaları, resim sergisi, çeşitli bilimsel ve fen alanında hazırladıkları projeleri gösterme fırsatı buldu.

Öğrenci gurupları hazırladıkları folklor ve müzik gösterileriyle vatandaşlara bol bol müzik ziyafeti çekti. Bu yıl ilk defa şehir içinde ana cadde trafiğe kapatılarak yol boyunca hazırlanan stantlarda hazırlanmış olan etkinlikler sergilendi. Protokol üyelerinin yol boyunca ilgiyle inceledikleri projelerin hazırlanmasında büyük emeği olan öğrenci ve öğretmenlerin verdikleri bilgilerle vatandaşlar projeler hakkında bilgi sahibi oldu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !