Datça Sahilleri Yaza Hazırlanıyor

Haber Tarihi : 21.02.2012 20:42:37 Datça Belediyesi, Datça Plajları’nın 2012 turizm sezonuna tertemiz girmesi için temizlik çalışmalarına erken başladı.
A +   A -

Tümü uluslararası Mavi Bayrak sahibi plajlara sahip olan Datça 'nın plajları kış aylarında fırtına nedeniyle sürekli kirleniyor. Buna rağmen Datça Belediyesi temizlik ekipleri kirlenen plajları sürekli temizliyor. Başta Kumluk Plajı olmak üzere her fırtına sonrası kirlenen plajlarda oluşan görüntü kirliliğinin kalıcı olmasına müsaade etmeyen Datça Belediyesi, kıyı temizlik çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Belediye ekipleri gerek insan gerekse makine gücü ile plajlarımızın bakımlı kalmasını sağlıyor.

Sık sık yapılan bu işlem ile safran diye bilinen yosun tabakalarının birikerek plaj kumuna karışmasını engellediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Şener Tokcan, bu bakımlar sayesinde üç plaja birden Mavi Bayrak alabilmelerinin kolaylaştığını belirterek, “Türkiye 'nin en temiz plajlarına sahip Datça, en çok mavi bayrağa sahip ilçe olarak biliniyor. Bu mavi bayrakları çoğaltmak için çalışmalarımız devam ediyor. Datça Belediyesi olarak bu yaza da tertemiz plajlarla girmek için aralıksız olarak çalışıyoruz” dedi.