Dedelerinin Oyuncaklarını Yaptılar

Haber Tarihi : 18.04.2012 13:08:39 Milas Zübeyde Hanım Anaokulu’nda eğitim gören öğrenci velileri, “Dedemin Oyuncakları” projesi kapsamında, eski oyuncakları çocukları için yaptı.
A +   A -

Milas Zübeyde Hanım Anaokulu’nun düzenlediği “Dedemin Oyuncakları” projesiyle, eğitim gören öğrencilerin velileri, yeteneklerini konuşturdu. Eski oyuncakları, çocukları için yeniden inşa eden öğrenci velileri arasında proje kapsamında yarışma düzenlendi.

Güncel oyuncakların, çocukların gelişimi üzerinde psikolojik ve fizyolojik olumsuzluklar yarattığının, buna karşın eski oyuncakların daha sağlıklı ve çocuk gelişimine daha olumlu katkı sağladığının okul yönetimi tarafından yapılan araştırmayla belirlenmesi üzerine proje hazırlanmasına karar verildi.

Öğrenci velileri arasında “Dedemin Oyuncakları” adı verilen ve 7 Mart-6 Nisan tarihleri arasında düzenlenen projeye 10 veli katıldı.

Milas Anadolu Öğretmen Lisesi Müdür Yardımcısı Hicri Seyfioğlu ve Edebiyat Öğretmeni Hüseyin Doğan’ın jüride olduğu projede ‘Kaydırak’ oyuncağıyla Songül Türkel birinci, ‘Bez bebek’ oyuncağıyla Gülsevim Sever ikinci, ‘Çorap bebek’ oyuncağıyla Fadime Abaş üçüncü oldu. “Anılara Yolculuk” adı verilen ve velilerin anılarını anlattığı ikinci projede de Dilek Şahin birinci, Fadime Abaş ikinci, Nihan Akar üçüncü oldu. Projede dereceye giren öğrenci velilerine, 23 Nisan Çocuk Bayramı için düzenlenen etkinlikte plaket verildi.

Milas Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürvekili Berrin Ankaralı, “Projeye velilerimiz çok büyük ilgi gösterdi. Gündemdeki yeni oyuncakların çocuklarımızın sağlıklı gelişiminde bir nebze olsun olumsuzluk kattığını belirledik. Bunun için düzenlediğimiz yarışmada, eski oyuncaklar ve anılar canlandırıldı.” şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !