Dünya Kadınları Muğla'da Buluşacak

Haber Tarihi : 16.11.2017 15:44:37 Karya Kadın Derneği, Menteşe Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı proje ile 8 Avrupa ülkesinden 29 kadın Muğla'da buluşacak.
A +   A -

Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı Kontrolünde, Avrupa Komisyonu Erasmus hibesi ile Menteşe’de bir araya gelecek kadınlar 17-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte Dünya Kadın Girişimciler Günü'ne dikkat çekecek.

Menteşe Belediyesinden yapılan açıklamada, projenin amacının Avrupa Birliği ve Türkiye'de kırsal alanda başarılı kadın girişimciliği örneklerinin paylaşılması, kırsal alanda kadın girişimci sayısının arttırılması, kadın erkek arasındaki eşitliğe iş hayatı ve haklar boyutunda destek sağlamak olduğu vurgulandı.

Proje kapsamında Muğla'nın Menteşe ilçesine gelecek kadınlara 18 Kasım'da kadın girişimciliğine verilen destekler anlatılacak.

Projeye, Türkiye'nin yanı sıra Slovakya, Bulgaristan, İtalya, Romanya, Almanya, Letonya, Portekiz ve Makedonya'dan katılan 29 kadın Menteşe'de ağırlanacak.