Fethiye’de 8 Ayda 600 Bayan Kuran-ı Kerim Öğrendi

Haber Tarihi : 26.05.2012 10:50:44 Fethiye Müftülüğü tarafından Fethiye’deki cami ve kuran kurslarında açılan Kuran-ı Kerim öğrenme kursuna katılan 600 bayana sertifikaları törenle verildi.
A +   A -

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen programda Kuran-ı Kerim okumayı öğrenen bayanlara sertifikaları Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş, Fethiye Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Uzmanı Dr. Lamia Levent tarafından sunuldu.

Programda İstanbul Beyoğlu Piyala Paşa Hoca Efendi Camii Hafızı İshak Danış, yaklaşık 45 dakika süren Kuran-ı Kerim okudu. Hafız İshak Danış, Kuran-ı Kerim’i muhteşem şekilde okurken, 600’ü aşkın davetli ilgiyle dinledi. Fethiye Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ile İl Müftüsü Hasan Başiş, Kuran-ı Kerim okumanın feyizlerini anlatan birer konuşma yaparlarken, Kuran okuyan yerde hayır ve bereketin çok fazla olduğu ve üzücü olayların meydana gelmediği kaydedildi.

“15 yaş üstündeki bayanların 8 ayda Kuran-ı Kerim öğrenmeleri çok sevindiricidir” diyen İl Müftüsü Hasan Başiş, “Şimdi çocuklarınıza ve beylerinize de öğretiniz. Sizler kadınlar arasında düzenlenen günlere gitmeyerek, fedakârlık yaparak Kuran-ı Kerim öğrenmek için kurslara gittiniz. Şimdi öğrendiğiniz Kuran-ı Kerim’i çevrenize de öğretiniz. Bunun feyiz ve bereketi çok bol olacaktır” ifadelerini kullandı.

Programda Muğla’da yapılan Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında birinci olan Salih Bıyık ile Fethiye’yi temsil eden Yasemin Özcan’a hediyeleri İl Müftüsü Hasan Başiş ve diğer ilgililer tarafından verildi.

Ayrıca Kuran-ı Kerim kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Diyanet İşleri Başkanlığı Kuran Kursu Bitirme Belgeleri de tek tek verildi.

Programda Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Uzmanı Dr. Lamia Levent tarafından verilen seminerde Kuran-ı Kerim okumanın yararları ve meali hakkında bilgiler aktarıldı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !