Fethiye’de Din Görevlilerine Hizmetiçi Eğitim Semineri

Haber Tarihi : 15.06.2012 08:46:33 Fethiye İlçe Müftülüğü, 18 Haziran-17 Ağustos 2012 tarihleri arası gerçekleşecek olan Yaz Kur’an Kursları öncesinde müftülük bünyesinde bulunan din görevlilerini bir günlük eğitim seminerine aldı.
A +   A -

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen Hizmet içi eğitim seminerinde Fethiye Müftülüğüne Bağlı Kuran Kurslarında ve camilerde görevli olan din görevlilerine Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgiler Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç Dr Mustafa Önder tarafından bilgiler aktarıldı.

Fethiye İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizesinde her yıl okullar kapandıktan sonra öğrencilerimiz için yaz kuran kursu düzenliyoruz. Bu yıl ki kursumuz 18 Haziran pazartesi günü başlayacak. Müftülük olarak bizlerde yaz kuran kursu öncesinde din görevlisi arkadaşlarımızın için bir günlük hizmet içi eğitim semineri düzenliyoruz” diyerek, “Düzenlediğimiz bu seminerimizde Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgiler Bölümü öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Önder din görevlisi arkadaşlarımıza camilerde çocuklara dini bilgilerimizi nasıl öğretebiliriz konulu bir sunum gerçekleştirecektir” dedi.

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgiler Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Önder ise “Diyanet işlerinin gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar kapsamında her yıl yaz aylarında öğrenciler için yaz kuran kursu programları düzenlenmekte. Geçtiğimiz yıla kadar bu kurslara Türkiye genelinde ilköğretim 5. sınıfı tamamlamış olan öğrenciler katılabiliyordu. Ama yeni yapılan düzenleme sonrasında yaş sınırı kaldırıldı. Yaş sınırının kaldırılmasının ardından bu yıl tahmin ediyorum ki yaz kuran kurslarına Türkiye genelinde 4-5 milyon öğrenci katılacaktır. Türkiye genelinde baktığımız zaman öğrencilerin en çok katıldığı kurs yaz kuran kurslarıdır. Bu kurslarımız sayesinde öğrencilerimiz dini bilgileri yerinde ve doğru bir şekilde öğrenme fırsatı da bulmaktadırlar” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !