GEKA'dan Yayla Turizmine Destek

Haber Tarihi : 24.08.2015 11:48:16 Kavaklıdere Belediye Başkanlığınca hazırlanarak ‘2015 Yılı Alternatif Turizm Alt Yapısı Mali Destek Programı’ kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)’ya sunulan ‘Dört Mevsim Yerküpe, Alternatif Turizm İle Ziyaretçilerini Kucaklıyor’ projesi 600 bin TL hibe destek almaya hak kazandı.
A +   A -

Turizmin iç kesimlere çekilmesi, turizm sezonunun uzatılması, Muğla’nın iç kesimlerindeki eşsiz doğal güzelliklerin tanıtılmasını sağlayacak projenin toplam maliyeti 1 milyon 162 bin TL.

Geçtiğimiz günlerde 23’ncüsü gerçekleştirilen Yerküpe Beşpınar yağlı pehlivan güreşlerinin yapıldığı yaylanın yeniden düzenlemesinin yapılması amaçlanan proje ile yaz aylarında Yerküpe Mağarasına ve yaylasının turizm hareketliliğinin canlandırılması hedefleniyor.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir Kavaklıdere’de alternatif turizm çalışmaları kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı’na sundukları ‘2015 Yılı Alternatif Turizm Alt Yapısı Mali Destek Programı’ kapsamında 600 bin TL hibe destek kazandıklarını açıkladı.

Demir, “En büyük hedefimiz önümüzdeki süreçte en az deniz turizmi kadar revaçta olacağını bildiğimiz ‘Yayla’ ve ‘Doğa’ turizmi vasıtası ile Kavaklıdere’de alternatif turizm başlatarak ilçemizin turizm gelirlerinden pay almasını sağlamak. Hazırlanan proje ile Yerküpe mağarasının yürüyüş yolları ve aydınlatma sisteminin yeniden düzenlemesinin yanında, Yerküpe Beşpınar güreş alanının ve tribünlerinin yenilenmesi mesire alanımızda çevre düzenlemelerinin yeniden yapılması, tüm bunların yanında Yerküpe yaylamızda bungalov evlerin yapılması ile birlikte ziyaretçilerimizi Yerküpe yaylamızda konaklamalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !