Gökova Körfezi'nin İmara Açılacağı İddiaları

Haber Tarihi : 01.04.2018 13:36:36 AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk: 'Bölgede betonlaşmaya göz yuman CHP’li yerel yönetimlerden sahip olduğumuz doğal güzellikleri koruyacağız ve bölgede betonlaşmaya ve ranta izin vermeyeceğiz'.
A +   A -

Muğla Bodrum Mumcular'da CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesince 10 bin ağacın kesilmek istendiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Orada 9 bin ağacı biz kurtardık. O ağaçlar kesilirken hiç ses çıkarmayacaksın orada kesilen ağaçlar yeşil değil mi? Orada CHP’li belediyenin yaptığı doğa katliamı değil mi? Menteşe ilçesindeki Kışla Parkı’nın oradaki ağaçları katledip kestiğin ağaçların yerine ucube bir bina yapacaksın, senin yaptığın doğa katliamı değil mi? “ diye konuştu.

- "Haberler gerçeği yansıtmıyor"

"Gökova Körfezi, Marmaris, Ula ve Menteşe bölgelerindeki sit alanlarının Bakanlar Kurulu kararıyla daraltıldığı" yönündeki haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Öztürk, şunları söyledi:

Gökova Körfezi’nin imara açıldığını iddia eden belediye başkanlarına soruyorum. Bu bölgede kestiğiniz bir tane ruhsat var mı? Varsa açıklayın, yoksa niye yalan söylüyorsunuz bu millete. Biz olduğumuz sürece biz milletin ortak değerlerini ranta kurban ettirmeyeceğiz. Bölgede betonlaşmaya göz yuman CHP’li yerel yönetimlerden sahip olduğumuz doğal güzellikleri koruyacağız ve bölgede betonlaşmaya ve ranta izin vermeyeceğiz. CHP’li yerel yönetimlerden de Muğla’yı ve Gökova’nın koylarını koruyacağız.”

Öztürk, "sit alanlarının daraltıldığı, doğal alanların ranta açıldığı" şeklindeki tüm ifadelerin siyasi ranta yönelik olduğunu dile getirerek, Gökova Körfezi'nde daha önce 36 bin 282 hektar olan sit alanının 44 bin 21 hektara yükseltildiğini söyledi.

Toplantıya Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal da katıldı.