'Güllerimiz Solmasın Gençlerimiz Ölmesin' Projesi

Haber Tarihi : 30.12.2017 09:18:38 Proje kapsamında, öğretmenlere uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin bilinçlendirme toplantısı yapıldı.
A +   A -

Muğla'da, "Güllerimiz Solmasın Gençlerimiz Ölmesin" projesi kapsamında, öğretmenlere uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin bilinçlendirme toplantısı yapıldı.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Ortaca ilçesindeki konferans salonunda düzenlenen toplantıda, "madde bağımlılığı, bağımlılık yapıcı maddeler, madde kullanıcısı ve satıcısı nasıl tanınır, sokak isimleri ve şüpheli mekanlar" başlıkları altında eğitimcilere bilgi verildi.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Orhan Gürbüz, yaptığı konuşmada, ilçedeki öğretmenlerden uyuşturucuyla mücadelede yardım beklediklerini söyledi.

İlçeye atandığı günden itibaren öğrencilerin madde kullandığı şeklinde bilgiler geldiğini belirten Gürbüz, “Biz de bu konuyla ilgili 'Güllerimiz Solmasın Gençlerimiz Ölmesin' adı altında bir proje geliştirdik. İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ilgili şube müdürlüğü personelinin de katılımıyla öğretmenlerimize 'Narko rehber' konulu bilgilendirme toplantısı düzenledik.” dedi

Muğla’nın bulunduğu konum itibarıyla uyuşturucu trafiğinin yoğun olarak yaşandığı bir merkez olduğuna işaret eden Gürbüz, uyuşturucuyla topyekun mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıya, Gürbüz'ün yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Küçükünal, okul müdürleri, polisler ve öğretmenler katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !