GÜNCELLEME (3) - Köyceğiz'de Evin Bahçesindeki Patlama Açıklaması 1 Ölü

Haber Tarihi : 09.10.2017 23:56:34 Patlamada ölen kişinin, 5 gün önce 5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmadan kaçan 2 teröristten biri olduğu tespit edildi İran uyruklu olduğu saptanan teröristin, saklandığı portakal bahçesinde, civardaki vatandaşlarca fark edilmesi üzerine paniğe kapılıp üzerindeki el bombasını patlattığı belirlendi Polis ekiplerinin incelemesinin ardından ceset olay yerinden götürülürken, gazeteciler patlamanın olduğu portakal bahçesini görüntüledi PATLAMADA ÖLEN KİŞİYLE İLGİLİ DETAYLAR EKLENDİ.
A +   A -

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bir portakal bahçesinde meydana gelen patlamada ölen kişinin, 5 gün önce 5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmadan kaçan 2 teröristten biri olduğu belirlendi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ilçe yakınlarındaki ormanlık arazide 5 gün önce 5 teröristi ölü ele geçiren güvenlik güçlerinin, çatışmadan kaçan 2 teröristi arama faaliyeti sürdürdüğü sırada, Çayiçi Mahallesi'nde patlama olduğu ihbarı geldi.

Jandarma ekipleri, patlamanın meydana geldiği D.C'ye ait eve gitti.

Bölgeyi güvenlik çemberine alan ekipler, evin bahçesinde parçalanmış halde bir cesetle karşılaştı. Bahçedeki incelemesini sürdüren güvenlik güçleri, cesedin 5 gün önce kaçan 2 teröristten biri olduğunu saptadı.

- Terörist İran uyruklu

Ceset, otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken, zırhlı araçlarla gelen çok sayıda özel harekat polisi de çalışmaların tamamlanmasının ardından bölgeden ayrıldı.

İran uyruklu olduğu tespit edilen teröristin, saklandığı portakal bahçesinde civardaki vatandaşlarca fark edilmesi üzerine paniğe kapılıp üzerindeki el bombasını patlattığı belirlendi.

Güvenlik şeridi çekilmiş bölgeye giren gazeteciler, patlamanın yaşandığı alandan görüntü aldı. Patlamanın meydana geldiği portakal bahçesinin sahiplerinden Halil Cengiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamın saat 15.00 sularında olduğunu belirterek, sesi duyan kardeşinin olay yerine gittiğini ve bahçede bir ceset olduğunu gördüğünü söyledi.

Cengiz, kardeşinin olayın ardından güvenlik güçlerine haber verdiğini belirtti.

Cesedin bulunduğu bahçeye komşu evin sahibi Hüseyin Yüksel ise patlama olduğunda güvenlik kuvvetlerinin olay yerinde olmadığını vurguladı.

Korktuğu için cesedi görmeye gidemediğini anlatan Yüksel, "Komşum kendisi görünce cesedi haber ediyor. Böyle bir şey hiç aklımıza gelmezdi. Sabah bizim kümesin kapısı açıktı. Tereddüt ettim, hanıma sordum 'Sen mi açtın' diye. 'Ben açmadım' dedi. Kümese bir şey olmuştu. Çok önemsemedim sonra. Demek ki evin etrafındaymış. Hiç düşünemedik." diye konuştu.

İsmini vermek istemeyen bir kadın ise zeytin toplarken patlama sesi duyduğunu ve korktuğunu ifade etti. İlk olarak tüpgaz patladığını sandıklarını belirten vatandaş, saat 10.30 ve 15.30 saatlerinde 2 patlama sesi duyduğunu kaydetti.

Mahallede yaşayan ve teröristleri gördüğünü iddia eden Mustafa Keleş ise tanımadığı bu kişileri dün tarlasını sulamaya giderken gördüğünü söyledi.

Şahısları gördüğünde muhtara ve jandarmaya haber verdiğini anlatan Keleş, "Jandarma geldi aradı ama o zaman bulamamıştı. Şimdi de kolluk kuvvetleri beni teşhis için çağırdı. Gördüğüm kişi aynı elbisedeydi ve sırt çantası da aynıydı." dedi.

Öte yandan, cesedin bulunduğu bahçenin yakınlarındaki şüpheli bir paket de polis ekipleri tarafından fünye ile patlatıldı. Paketin boş olduğu anlaşıldı.

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 4 Ekim'de yapılan yol kontrolünde 4 terörist ve 3 iş birlikçisi yakalanmış, bir gün sonra da Köyceğiz ilçesindeki ormanlık alanda 5 terörist etkisiz hale getirilmiş, kaçan 2 terör örgütü üyesini yakalamak için bölgede operasyon başlatılmıştı.

Zanlının bölgedeki bazı evlerin kümeslerinde ve etrafta inçeleme yaptığı öğrenilirken bulunduğu bahçenin yakınlarındaki evlerde vatandaşları görerek polis sanarak üzerindeki el bombasını patlattığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken kaçan diğer teröristin yakalanması için Köyceğiz ilçesinde polis ve jandarma ekiplerinin arama tarama çalışmaları sürüyor.

Ekipler, ilçenin giriş ve çıkışlarındaki yol güzergahlarında oluşturdukları uygulama noktalarında da tüm araçları durdurarak kimlik kontrolü ve arama yapıyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !