Halk Eğitim'de 'Bez Bebek' Kursu Açılıyor

Haber Tarihi : 14.12.2018 13:40:15 Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR arasında imzalanacak olan protokol çerçevesinde, Milas Halk Eğitim Merkezi’nde Milaslı kadınlara ek gelir sağlaması amacıyla Bez Bebek kursu açıyor.
A +   A -

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR arasında imzalanacak olan protokol çerçevesinde, Milas Halk Eğitim Merkezi’nde Milaslı kadınlara ek gelir sağlaması amacıyla Bez Bebek kursu açıyor.

Milas Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, Çomakdağ Yöresi’ne özgü Bez Bebek kursu açılacağı öğrenildi.

Dolgu bebek kursuyla birlikte, kursiyerlere İŞKUR destekli meslek edindirme kapsamında günlük 35 TL yevmiye verilecek ve kurslar 18 Aralık Salı günü Sakarya Ortaokulu’nda başlayacak.

Kurs, Milas’ın tanıtımına da katkı sağlayacak.

Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, açılacak olan Bez benek kursuyla ilgili şunları söyledi: “Bez Bebek (Çomakdağ Yöresi) dolgu bebek kursu açılacak. Kursiyerler 35 TL yevmiye alacak. 17 Aralık Pazartesi günü 13.30’da Halk Eğitim’de seçmeleri yapılacaktır. Kurs, 18 Aralık Salı günü ise Sakarya Ortaokulu’nda başlayacak. İŞKUR destekli meslek edindirme kursu, Milaslı kadınlarımıza ek gelir sağlayacak. Bunun yanı sıra kursla birlikte, Milas’ın tanıtımına, kültürüne ve turizmine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. İlgilenenler, Milas Halk Eğitim Merkezi’ne başvurabilir.”

Milas Halk Eğitimi Merkezi, kursa katılmak isteyenlerin biran önce başvuru yapması gerektiğini bildirdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !