Harçlıklarıyla Hayvanlara Mama Aldılar

Haber Tarihi : 21.10.2017 14:49:56 Ortacalı öğrenciler, harçlıklarından arttırdıklarıyla aldıkları kuru mamaları hayvan barınağına teslim etti.
A +   A -

Muğla’da özel bir okulun öğrencileri, evlerindeki bayat ekmekleri ve harçlıklarından arttırdıklarıyla aldıkları kuru mamaları hayvan barınağına teslim etti.

Ortaca ilçesindeki bir kolejde eğitim gören 300 ortaokul öğrencisi, sokak hayvanlarına dikkati çekmek amacıyla harçlıklarından arttırdıkları paralarla kuru mama aldı.

Öğrenciler, evlerinde biriktirdikleri bayat ekmekleri ve aldıkları mamaları Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Bakımevine teslim etti. Bakımevindeki 700 köpek ve 200’e yakın kediye ilgi gösteren öğrenciler, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu hakkında da yetkililerden bilgi aldı.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, hayvan sevgisinin çocuklara aşılanması konusunda bu tür projelerin büyük önem taşıdığını söyledi.

Öğrencilerin duyarlılığının toplumda farkındalık oluşturduğunu belirten Dağdelen, "Öğrencilerimiz duyarlı bir davranışa imza attı. Toplumun her kesimine örnek oldular." dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !