İlköğretim Kurumları Standartları Eğitimlerinin İlki Ortaca’da Yapıldı

Haber Tarihi : 23.05.2012 09:40:01 Milli Eğitim Bakanlığı’nın proje kapsamında İlköğretim Kurumları Standartları (İKS) sisteminden alınacak raporların etkili bir şekilde okunması ve rapor sonuçlarının okul gelişmelerinde kullanılmasını sağlamak amacıyla İKS 2. Faz İl Eğitimlerinin ilki Ortaca’da yapıldı.
A +   A -

Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen seminere. Eğitim Görevlisi İKS İl Formatörü Şengül Kesler tarafından verildi.

Eğitim Görevlisi İKS İl Formatörü Şengül Kesler, verilen seminer ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İKS -İlköğretim Kurumları Standartları; Çocuk Odaklı Okullar felsefesiyle Hak temelli Eğitim Anlayışını esas alarak, Okulların öz değerlendirme sürecine hizmet etmektedir. Geçen yıl İKS Sisteminin ilkeleri, felsefesi kavramları ve kullanımına yönelik üçer günlük eğitimler gerçekleştirmiştik.Ardından İKS Okul Aktörleri; Yöneticiler, Öğretmenler ile sistemin e-okul verilerinden tesadüfi olarak seçtiği 4.5.6.7.8.Sınıflarda okuyan Çocuklar ve Veliler veri girişi yapmışlardı. Şu anda da 2011-2012 yılına ait veri girişleri yapılmaya devam etmekte. Veri girişlerinin eksiksiz, tarafsız ve doğru girilmesi ile Okul Temelli Gelişim Modelinin uygulanabilmesi adına çok önemli” dedi.

Eğitimlerim sonuçlarına da değinen Eğitim Görevlisi İKS İl Formatörü Şengül Kesler, “Ayrıca; bu veri girişlerinin sonunda sistemden alınacak olan raporların yorumlanabilmesi, okulların öz değerlendirme sürecini gerçekleştirebilmeleri için önem arz etmektedir, 29 Haziran tarihine kadar mahalli olarak ilimizdeki tüm ilköğretim okullarından birer yönetici ve öğretmenin katılacağı İlköğretim Kurumları Standartları II. Faz eğitimleri tamamlanacaktır” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !