Kahraman öğrenci ödüllendirildi

Haber Tarihi : 26.11.2009 09:47:40 Muğla'nın Milas ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kahramanlık göstererek 4 yaşındaki çocuğu aracın altında kalmaktan kurtaran 11 yaşındaki ilköğretim öğrencisi İlyas Çakar Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı tarafından ödüllendirildi.
A +   A -

Ödül törenine Milas İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Veli Han ve Semiha Altunkan Okul Müdürü Hüseyin Suludereli katıldı. Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı, İlyas’ın örnek bir davranış gösterdiğini belirterek kendisini ödüllendirdiklerini ifade etti. Atçı, “Derslerine engel olmamak kaydıyla bilgisayarı da kendisine vereceğiz” dedi.
Sonrasında Kaymakam Atçı, tarafından İlyas’a takdirnamesi verildi. Başından geçen olayı anlatan İlyas Çakar, böyle bir davranışta bulunduğu için mutlu olduğunu çünkü küçük çocuğun hayatını kurtardığını kaydederek “Yine böyle durum olsa yine yaparım” dedi.
Semiha Altunkan İlköğretim Okul Müdürü Hüseyin Suludereli, olay hakkında bilgi verdikten sonra İlyas Çakar’ın çok efendi bir öğrenci olduğunu belirterek okul olarak kendilerinin de İlyas’ı onure edeceklerini ifade etti.

OLAY
Olay şöyle gerçekleşmişti: “Milas’ta 18 Kasım Çarşamba günü saat 15.30 sıralarında Milas’taki Semiha Altunkan İlköğretim Okulu’nun çıkış saatinde okul önünde hareket halinde olan A.K. (55) yönetimindeki 48 KV 117 plakalı otomobil, yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan 4 yaşındaki bir çocuğa çarpmak üzereyken, son anda olayı fark eden ilköğretim 5-B sınıfı öğrencisi İlyas Çakar (11), kendi canını hiçe sayarak otomobilin önüne atlamıştı. Çevik bir hamleyle çocuğu ezilmekten kurtaran kahraman İlyas, çarpmanın etkisiyle yaralanmıştı. Başından aldığı darbeyle kanama vücudunda kanama ve sıyrıklar oluşan İlyas, ambulansla 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !