Kapak Diyip Geçme, Efe Can Sandalyesine Kavuştu

Haber Tarihi : 14.12.2010 05:30:29 Muğla'nın Bodrum ilçe belediyesinin başlaştığı kampanyayla engeli vatandaşlar tekerlekli sandalye sahibi oluyor
A +   A -

Muğla'nın Bodrum ilçe belediyesinin başlaştığı kampanyayla engeli vatandaşlar tekerlekli sandalye sahibi oluyor. Kampanya kapsamında 13 yaşındaki bedensel engeli Efe Can Ağırel, yapılan bir törenle akülü tekerlekli sandalyesine kavuştu. Doğuştan engeli olan Efe Can'ın mutluluğu gözlerinden okunurken Minik Efe Can "Ben de artık tek başıma geze bileceğim" dedi
Konuyla ilgili açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon " Özürlü arkadaşlarımız için yapılmış bir kampanya. 40 bin kapağı bize teslim eden, Richard Bey'e çok teşekkür ediyorum. Bütün bir yaz boyunca otelde içilen plastik şişelerin kapaklarını toplayaraktan belediyemize getirip teslim ettiler ve bunun karşılığında da Efe Can'a bir tekerlekli sandalye kazandık. Biz bu sandalyeyi Efe Can'a hediye ediyoruz. Bodrum Devlet Hastanemizin de tekerlekli sandalyeye ihtiyacı vardı, 3 adat tekerlekli sandalyeyi de hastanemize hediye ediyoruz. Bu kampanya öncelikle Bodrum'a sonra Türkiye'mize çok faydalı olur" diye konuştu.
Kapakları toplayan Richard Özatacan ise "40 bin kapak toplayarak turizmci ve otelci arkadaşlara bir öncülük yaptık bu 40 bin kapak her sene artarak devam edecek inşallah" diye konuştu.
Daha sonra kısa bir konuşma yapan Bodrum Devlet Hastanesi Baş Hekim Yardımcısı Melike Ateş ise "Hastanemize verdiği bu yardımdan dolayı halkımızda başkanımıza minnet duyacaktır. Başkanımızla birlikte nice sosyal hizmet projesine el atmak istiyoruz. Birlikte bakanımızın desteğiyle elimizden geleni yapmak istiyoruz hizmet noktasında" dedi.
Bu arada şuana kadar 150 bin kapak toplandığı ve 16 Mayıs 2011'e kadar kampanyanın süreceği belirtildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !