Kar'da Piknik Keyfi

Haber Tarihi : 25.01.2016 08:58:48 Muğla’nın yüksek kesimlerine bir hafta önce yağan kar vatandaşların hafta sonu tatilinde piknik alanı oldu.
A +   A -

Kavaklıdere, Menteşe Yılanlı, Köyceğiz Sandras ve Seydikemer gibi ilçelerin yüksek tepelerine düşen kar, hafta sonunda vatandaşların piknik için uğrak mekânları oldu. Ailecek piknik tüpleri ile kar yağışının yoğun olduğu alanlara akın eden vatandaşlar sıfırın altında 4 derece soğuğa rağmen kar üzerinde hem piknik yaptılar, hem de sucuk ekmek partisi düzenlediler.

Muğla’nın Menteşe ilçesi Yılanlı Dağı eteklerinde soğuk havaya rağmen piknik yapan vatandaşlar, “Hafta içi piknik yapma şansı bulamıyoruz. Hava soğuk ama bu kar üzerinde soğuk havaya rağmen piknik yapmaya değer. Bu alana yılda bir kez kar yağıyor. Kar erimeden ailecek piknik yaparak hafta sonu tatilini değerlendiriyoruz” dediler.

Yurdun büyük bölümünün sert kış şartları ile mücadele ettiğini belirten vatandaşlar, “Muğla ılıman iklimi nedeniyle fazla soğuk olmuyor. Bu yıl kış geç geldi, ama karlı geldi. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde vatandaşlarımız zor kış şartlarında yaşam mücadelesi veriyor. Biz ise burada yağan kar sonrası piknik yapıyoruz” dediler.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !