Kavaklıdere'de Eko Turizm

Haber Tarihi : 28.11.2015 11:20:24 Muğla Valisi Amir Çiçek, bir dizi ziyaret için gittiği Kavaklıdere’de Kaymakamı Cevat Çelik ve Belediye Başkanı Mehmet Demir’den yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
A +   A -

Kavaklıdere ile ilgili projelerin hayata geçirilerek ilçenin kalkınmasını sağlamanın gerekliliğine işaret eden Vali Çiçek, “Tarım, turizm ve diğer sektörlerle ilgili kaymakamımız, belediye başkanımız ve diğer daire amirlerimiz çalışıyorlar. Turizm açısından ne yapılabileceğine dair araştırmalar yapılmış ortaya koyulmuş. Ormana zarar vermeyecek şekilde Kavaklıdere’yi eko turizm bölgesi olarak değerlendirmek için proje geliştiriyoruz. Burada yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik yönden daha iyi seviyelere gelmesi konusunda Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA )olarak da projelere destek veriyoruz. ‘Dört Mevsim Yerküpe Alternatif Turizm ile Ziyaretçilerini Kucaklıyor Projesi’ kapsamında GEKA’dan mali destek çıktı” dedi.

“Dört Mevsim Yerküpe Alternatif Turizm ile Ziyaretçilerini Kucaklıyor Projesi" ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)’dan destek aldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Demir, projenin ihalesinin en kısa zamanda gerçekleştirileceğini söyledi.

Demir, “2015 Yılı Alternatif Turizm Alt Yapısı Mali Destek Programı’ kapsamında yaklaşık 300 bin TL hibe destek verilmesi onaylandı. En büyük hedefimiz önümüzdeki süreçte en az deniz turizmi kadar revaçta olacağını bildiğimiz ‘Yayla’ ve ‘Doğa’ turizmi vasıtası ile Kavaklıdere’de alternatif turizm başlatarak ilçemizin turizm gelirlerinden pay almasını sağlamak. Hazırlanan proje ile Yerküpe mağarasının yürüyüş yolları ve aydınlatma sisteminin yeniden düzenlemesinin yanında, Yerküpe Beşpınar güreş alanının ve tribünlerinin yenilenmesi mesire alanımızda çevre düzenlemelerinin yeniden yapılması, tüm bunların yanında Yerküpe yaylamızda bungalov evlerin yapılması ile birlikte ziyaretçilerimizi Yerküpe yaylamızda konaklamalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Turizmin iç kesimlere çekilmesi, turizm sezonunun uzatılması, Muğla’nın iç kesimlerindeki eşsiz doğal güzelliklerin tanıtılmasını sağlayacak projenin toplam maliyeti 1 milyon 162 bin TL.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !