Kavaklıdere'de Tarihi Mirasa Sahip Çıkılıyor

Haber Tarihi : 25.02.2016 14:31:17 Kavaklıdere Belediyesi tarafından ilçede bulunan tarihi köprülerin etrafından çevre temizliği yapıldı. Temizlik çalışmaları kapsamında ilçede bulunan 2 tarihi köprünün etrafı temizlendi.
A +   A -

Kavaklıdere Belediyesi tarafından ilçede bulunan tarihi ve kültürel alanlarda yapılan temizlik çalışmaları devam ediyor. Temizlik çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıllarda Çavdır - Kurucuova Mahalleri arasındaki ulaşımı sağlayan Ülküt Çayı üzerinde bulunan iki gözlü kemer köprü ve Menteşe Mahallesi ile Çamlıbel-Çatak Mahalleleri arasında ulaşımın sağlandığı Genek Çayı üzerinde kurulu bulunan tarihi kemer köprülerinin temizlik çalışmaları yapıldı.

Yapılan temizlik çalışmaları ile ilgili bilgi veren AK Partili Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir; “İlçemiz sınırları içerisinde bulunan ve Osmanlı dönemlerinde yapıldıkları bilinen ancak bugün bölgemizde yaşayan pek çok kişinin nerede olduğunu bile bilmediği köprülerde ve çevresinde temizlik çalışması başlattık. Bu köprüler geçmişte ulaşım amacıyla kullanılıyordu, günümüzde kimse gidip görmüyor böyle yerleri, biz de kültürel miraslarımız olan köprülerin görülmesi için böyle bir çalışma yaptık. Amacımız ata mirasımızın gün yüzüne çıkmasıdır. Kavaklıdere Belediyesi olarak gerek kültürel, gerekse tarihi miraslarımızı korumak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !