Kavaklıdere Kuran Ziyafetine Hazırlanıyor

Haber Tarihi : 06.06.2013 17:21:12 Kavaklıdere Müftülüğü tarafından bu hafta sonu Menteşe Beldesi Yerküpe Güreş Alanı’ndan yemekli Kuran Ziyafeti programı düzenleniyor.
A +   A -

Kuran ziyafeti etkinliğine 1988 Dünya Güzel Kur’an-Kerim Okuma Birincisi Abdurrahman Sadien’in yanı sıra Türkiye’de derece elde etmiş birçok İmam, Kur’an öğreticisi ve müezzin katılacak.
Kavaklıdere İlçe Müftülüğü tarafından 8 Haziran 2013 Cumartesi günü 10.00-13.00 saatleri arasında Menteşe Beldesi Yerküpe Güreş Alanı’nda düzenlenecek olan yemekli Kuran Ziyafeti programına, Güney Afrika, 1988 Mısır Dünya Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Birincisi Abdurrahman Sadıen, Kurra Hafız. Pendik / Erenköy Kuran Kursu Öğreticisi-2011 Dünya Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma İkincisi Adem BİLİR, Balçova / Yeşil Camii İmam Hatibi, 1994 Türkiye Birincisi ve 2012 İran Dünya Beşincisi Ahmet Yüksel, Kurra Hafız. Karabağlar Kestanepazarı Kuran Kursu Öğreticisi Mesut Güner, Kurra Hafız. Kadıköy/ Osmaniye Camii İmam-Hatibi.- 2013 Fas Dünya Kur’an-I Kerim Güzel Okuma Birincisi Yaşar Cuhadar, Çiğli Merkez Camii Müezzin Kayyumu Vedat Özarpacı, Yatağan Merkez Camii Müezzin-Kayyumu 2012 Ege Bölge Birincisi Süleyman Bayram ve Kavaklıdere Merkez Çarşı Camii Müezzin Kayyumu-2013 Muğla Birincisi Enes Çalışkan katılacak

Kuran ziyafeti programına tüm vatandaşları davet eden Kavaklıdere İlçe Müftüsü Kadir Küçük; “Üç ayların içinde bulunduğumuz zaman zarfında bu tür anlamlı bir etkinliğe adım atmak, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma konusunda dünya derecesi ve Türkiye derecesi olan din görevlilerimizi halkımızla buluşturmak bizleri son derece mutlu ediyor. Kur’an-ı Kerim ziyafeti yapacağımız gün aynı zamanda Peygamber Efendimiz’in (sav) ölüm yıldönümüdür. Kuran ayı olan Ramazan ayının yaklaşması ve Peygamberimiz’in (sav) ölüm yıldönümü olan etkinliğimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Etkinliğimizde öğle namazı cemaatle kılınacak ve namaz sonrası katılan vatandaşlarımıza yemek ikramında bulunacaktır. Tabiatla iç içe olan bu güzel etkinliğimize tüm halkımızı davet ediyoruz” şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !