Kaybolan Engelli Kişiyi Arama Çalışmaları

Haber Tarihi : 01.02.2018 14:44:24 Muğla'nın Milas ilçesinde bir haftadır haber alınamayan 28 yaşındaki zihinsel engelli kişiyi arama çalışmaları sürüyor AKUT Bodrum ekip lideri Uslu: 'Bölgede geniş bir alanda çalışma yürütüyoruz. Çalışmalarımıza arama köpekleri de katılıyor'
A +   A -

Muğla'nın Milas ilçesinde bir haftadır haber alınamayan 28 yaşındaki zihinsel engelli Mustafa Ali Yorulmaz'ı arama çalışmaları devam ediyor.

İlçenin Kırcağız Mahallesi'nde yaşayan Yorulmaz ailesi, geçen hafta zeytin hasadı için araziye çıktı. Bir süre zeytin toplayan aile, zihinsel engelli çocukları Mustafa Ali Yorulmaz'ın kaybolduğunu fark etti.

Aile, kendi çabaları sonucu vermeyince durumu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Milas ve Bodrum AKUT ekiplerine bildirdi.

Yorulmaz'ın bulunması için yapılan çalışmalardan henüz bir sonuç alınamadı.

AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayıp gencin bulunması için "drone" destekli arama çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Çalışmalara Kırcağız bölgesinde yoğunlaştıklarını aktaran Uslu, "AFAD, jandarma ve polis ekipleri de destek veriyor. Bölgede geniş bir alanda çalışma yürütüyoruz. Çalışmalarımıza arama köpekleri de katılıyor. Vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Kayıp bu kişiyi gördüklerinde mutlaka yetkili mercilere bildirmelerini istiyoruz." diye konuştu.