Köyceğiz Yaşar Sevim Üniversiteler Plaj Hentbol Turnuvası

Haber Tarihi : 30.06.2018 13:44:21 Sona eren Turnuvada erkeklerde Akdeniz, bayanlarda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi birinciliği kazandı.
A +   A -

Köyceğiz'de bu yıl 21'ncisi düzenlenen Yaşar Sevim Üniversiteler Plaj Hentbol Turnuvası sona erdi.

Türkiye Hentbol Federasyonu, Gençlik Hizmetleri Sopr İl Müdürlüğü ve Köyceğiz Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği turnuvada erkeklerde Akdeniz, bayanlarda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi birinciliği kazandı.

Erkeklerde ikinci Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, üçüncü Marmara Üniversitesi oldu.

Bayanlarda ise ikinciliği Uladağ Üniversitesi, üçüncülüğü de Celal Bayar Üniversitesi elde etti.

Turnuvada dereceye giren üniversitelere ve sporculara ödüllerini Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu ve Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz verdi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Hentbol Teknik Kurul Başkanı Doç. Dr. Serdar Eler de turnuvaya katkılardan dolayı Öçalmaz, Dolu ve Ceylan'a plaket takdim etti.

Öçalmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 23 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvada 264 sporcunun mücadele ettiğini söyledi.

Organizasyona katılımın fazla olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren Öçalmaz, öğrencilerin hentbolun gelişimine katkı sağlamak için ellerinden geleni yaptığını ifade etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !